Jump to content

Webdeveloper

Üye
 • İçerik sayısı

  6
 • Satoshi

  400 
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

Saygınlık Puanı

1 Nötr

Webdeveloper Hakkında

 • Derece
  New
 1. miner fee gönderen düşük verdiyse işlem zaman alabiliyor. Blockchain üzerinden kontrol ettiniz mi?
 2. Çoğu kazım uygulaması aynı markaya ait ekran kartlarını (hasrate tavsiye edilen kadarsa) destekler. AMD Ekran Kartlarından veya NVIDIA Ekran kartlarından RIG oluşturabilirsin.
 3. Nanopool'da password olarak sordugu şey kazım yapacağın makine'de .bat dosyasında geçen eposta adresindir. Aşağıda bir örnek verdim. EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal ETHADRESIN/WORKERADIN/EPOSTAADRESIN -mode 1 Bu şekilde kazımı başlattıktan sonra nanopool ana sayfasından worker'inin online olmasını ve Raiting'inin 10 ve üzeri olmasını bekle. Daha sonra aynı ayar penceresine girip eposta adresini şifre bölümüne yazarak "payout" parametresini ayarlayabilirsin.
 4. En yalın hali ile aşağıda bat dosyasında claymore exe'sini 2 farklı türde coin kazmak için kendine göre uyarlayabilirsin. ethdcrminer64.exe -epool eth.suprnova.cc:5000 -ewal kullaniciadin.mineradin -epsw x -esm 3 -dpool dcr.suprnova.cc:3252 -dwal kullaniciadin.mineradin -dpsw x -allpools 1 bu exe eğer eth için nanopool v.s. kullanıyorsan aşağıdaki şekilde değişecektir. ethdcrminer64.exe -epool eth.suprnova.cc:5000 -ewal ethcuzdanadresin.mineradin/nanopoolepostaadresin -epsw x -esm 3 -dpool dcr.suprnova.cc:3252 -dwal kullaniciadin.mineradin -dpsw x -allpools 1 Kolay gelsin.
 5. Dün her iki pool'u bir süre denedim. Ethermine istatistik güncelleme konusunda nanopool kadar hızlı gelmedi bana. Ben nanopool kullanıyorum.
 6. Üst bölümde bir ayrıntı var o işlemi yaptığınız pop-up pencerede diyor ki eğer "incorrect password" alırsan şunlara dikkat etmelisin; 1.) Birden fazla worker'in varsa hepsinin aynı posta adresini kullandığından emin ol. 2.) Tüm worker'ların raiting'i 10 dan yukarı olmalı (genelde yeni başladığın an ödeme limiti seçiyorsan bu durum sorun çıkarıyor. Bir süre kaz ve ana sayfadan worker rate'i kontrol et eğer 10'dan yukarı ise tekrar dene. 3.) Raiting'i yüksek worker'in yok muhtemelen offline çalışıyorlar (offline çalışmasını sağlayacak durum nanopool belirli peryodlarla 3333 numaralı port üzerinden salt okunur data kabul ediyor. Güvenlik duvarı v.s. açıksa worker'ların porta erişilemeyeceği için offline görünür.) Bu arada password miner ayarlarında belirttiğin eposta adresindir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×