Jump to content

madenci

Üye
 • İçerik sayısı

  69
 • Satoshi

  4.450 
 • Kayıt Tarihi

 • Son ziyaret

 • Kazanılan Ödül

  1

madenci Temmuz 29 2017 tarihinde ödül aldı

madenci en çok beğenilen içeriğe sahip!

Saygınlık Puanı

4 Nötr

5 Takipçiler

madenci Hakkında

 • Derece
  Silver Elite
 1. bu olay sadece simle de değil tüm poollar için geçerli, pool un kafası karışmaması için rig1 - rig2 - rig3 olarak 3 ayrı kazıcı oluşturup kazman lazım, tek bir rig oluşrutup tek miner program ile yönetmek istersen tek rigin kazdığını görürsün diğerleri çöp olur, o yüzden 3 ayrı rig 3 ayrı grup yapacaksın, her rig için aylık 2 usd gidecek ama olsun okadar yapacak birşey yok.
 2. modu yaz, sonra eth bat dosyasında dcr yi çıkart, tek coin kazımı yapacaksın, after burner ayarlarını core : 1200 memory :2100 fan %70 ayarla sonra after burner alt kısımda kartın kaç watt çektiğine bak herhangi birinin
 3. mod hazır, birde kartların ne marka ve model ramleri kaç gb Ellesmere_moded.rom
 4. pm attım
 5. mevcut olanı gönderirmisin
 6. ekran kartının orijinal modunu konu altına rar olarak gönderebilirmisin ? bir inceleyelim
 7. şimdi şöyle bir durum var, power sup gücün yüksek olabilir, sistemi rahatlıkla besliyor olabilir ancak yapılan modda kartların w değerleri aşırı yükseliyorsa cihazın kapanır veya kitlenir, kartın birtanesi 0 basmaya başlayınca sistem göçer, veya yeniden başlar, modu kendinmi yaptın yoksa internetten bulup mu ? watt ölçeri almanızı istememin sebebi, yapılan ayarlar ile en optimize değerleri yakalamak, sistemden yapılan ölçümler yanıltabiliyor,
 8. dostum kartlarında mod varmı ? elinde prizden güç ölçer mevcutmu ?
 9. bu işi yapacaksan bazı ekipmanlarının elinde olması gerekiyor, afterburner programında şuadaki kartın kaç w çekiyor bilgin varmı ?
 10. bios modda bir terslik var, modu kesinlikle kontrol et, amd driver olarak blokchain driveri ve patch i kullanıyormusun ?
 11. prize watt metre takıp sistem 1 kart ile toplamda ne kadar güç çekiyor hesaplarsın, buna göre 2. kartı alıp psu nun toplam gücüne yakın veya fazla güç çekimi varsa psu değiştirirsin.
 12. power supply i kesinlikle değiştirmelisin, kartların %100 çalışmasından kaynaklı olarak power güç kesiyor ve kartın 1 veya 2 tanesini devre dışı bırakıyor, simple deki watchdog sistemi resetliyor, önece power sup değiştirilecek minimum 1000w ve sonra kartlara güzel bir mod ile şu anki hava koşulları ile 55 - 60 derece arasında güzel mh seviyeleri alabilirsin.
 13. 27 - 28 i sadece oc ile alamazsın, bios mod yapman gerekli, sistem simple minin ile her türlü stabil çalışacaktır, kartın biosuna göre mod yapmalısın
 14. Sabrın sonu selamet, gözünüz aydın..
 15. binance den gönderirseniz yüksek rakam göndermeniz gerekir, btc türk veya bittrex ten dilediğiniz miktarda gönderim yapabilirsiniz.

Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×