Jump to content
ynsarcn

İşte Madenciler Için En Iyi Anakart

Recommended Posts

Asrock un en yeni anakartı piyasaya cıkıyor. Madenciler için özel üretilmis bir anakart. 1151 pin dd4 ve tam 13 adet ekran kartı kullanılabiliyor. Türkiye de suan satısta yok malesef. Ortalama fiyatı 300 dolar civarı. 

IMG_3641.PNG

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Soner Hasgül, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Şu anda aktif olarak kullanıyorum sorunsuz 13/13 dolu değil ama zamanla dolduracağız inşallah 

13 adet suan kaldırmıyor diye biliyorum. Amd yazılımdan dolayı

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: dremo
   Dijital çözümler finans sektöründe uzun bir yol kat edecektir. Şimdilik, birçok süreç hala manüel emek gerektiriyor. Maliyet-verimsizlik, hantal ve gereksiz gecikmeler getiriyor. Varlık yönetimi sektörü, blok zincir teknolojisinin sağladığı performans artışından kesinlikle yararlanabilir.
   Finansal Sektördeki Blok Zinciri
   Dağınık defterlerin finansmanın geleceğinde büyük bir rol oynayacağı açıktır. Sadece bankacılık ya da havale açısından değil. Bunun yerine, yeni araştırmalar, blok zincirin varlık yönetimi işini bir bütün olarak canlandırabileceğini gösteriyor. Daha spesifik olarak, teknoloji para alım satımını otomatikleştirebilir ve bu da büyük maliyet düşüşlerine yol açar. Yatırımcılara paralarının karşılığında fazla kazanç vermek herzaman incelemeye değer bir seçenektir.
   En yoğun pazarlardaki mevcut günlük ticaret hacmine bakıldığında toplam tasarruf 2,7 milyar dolara kadar çıkabilir. Bu göz ardı edilmemesi gereken oldukça önemli bir miktardır. Dağıtılmış ve merkezi olmayan bir pazar altyapısının kullanılması birçok farklı fayda sağlayacaktır. Maliyetlerden tasarruf etmek belki de bu konuda en büyük satış noktasıdır.
   Bununla birlikte, blok zincir ayrıca ek şeffaflık getirecektir. Aynı zamanda, farklı şirketler tarafından kaydedilen finansal girişlerin çoğunun otomatikleştirilmesi için yeni endüstri çapında standartlara götürecektir. Şu an itibariyle, bu bilgilerin çoğu hala manuel olarak girilmektedir. Aynı anda masraflı ve zaman alıcı görevleri tamamlamak için görevlilere ödeme yapılmalıdır.
   Bu yıl varlık yönetimiyle ilgili daha fazla blok tabanlı  testler yapılacak gibi görünüyor. Birçok finansal kurum bu teknolojiye ilgi göstermektedir. Calastone, varlık yönetimi hizmetlerini 2019 yılına kadar etkili bir şekilde blok zincir tabanlı bir çözüm haline getirebilir. Diğer oyuncuların da bu konuda yapması gereken bazı işler var. Dağıtılmış defterler şu an itibariyle finans sektöründe ilerlemeye devam ediyor.
    

  • Yazan: dremo
   Küresel ticaret ve yatırım platformu eToro, NEO ve Stellar'ın (XLM) siteye eklenecek en son kripto para birimleri olduğunu duyurdu. 19 Şubat 2018 itibariyle, eToro'nun dokuz milyon kullanıcısı bulunmaktadır.
   EToro'nun Kurucusu ve CEO'su Yoni Assia'ya göre, bu iki heyecan verici Coin’in, artmakta olan bu popülerliklerinden  Dolayı eklemle karar verdiklerini açıkladı.
    Tüm kriptolar için küresel piyasa değerinin geçen yıl 500 milyar sterlin aştığına işaret etti. "Yatırımcılar portföyleri içinde yeni fırsatlar ve çeşitlendirme arayışındaki, ana kripto paralardan başka piyasadaki yeni coinlere doğru değişecek.
   "Yeni konseptleri ortaya çıktıklarında tespit edip değerlendiriyoruz ve kullanıcılarımızın yatırım yapabilmesi için en iyi kripto varlıklarını platformumuza getirmeyi taahhüt ediyoruz. NEO ve Stellar'ın kullanıma sunulması için heyecan duyuyoruz ve pazar 2018'de kripto topluluğu için çok başarılı bir şekilde gelişiyor "dedi.
   Da Hongfei tarafından kurulan (ve 2014 yılında AntShares olarak başlatılan) Çin merkezli proje NEO, bir blokchain platformudur ve hem dijital varlıkların hem de akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini sağlayan bir kripto paradır. Kullanıcılar platformda varlık üretebilir ve ticaret yapabilir ve NEO, varlığın sahipliğini ispatlamak için belirteçleri kullanır; varlığın kendisini değil. Bu nedenle, hisse senetlerinin, öz kaynakların ve varlıkların devrine ilişkin tüm yasal komplikasyonlar ve yükümlülükler dikkate alınmaktadır.
   Jed McCaleb ve Joyce Kim tarafından 2014 yılında kurulan Stellar, kâr amacı gütmeyen Yıldız Geliştirme Vakfı (SDF) tarafından desteklenen, değer değişiminde kullanılan açık kaynaklı bir protokoldür. Para için bir kamusal altyapı olarak, çeşitli finansal sistemler ve para birimleri arasındaki birlikte çalışabilirliği artırır. Dahası, paranın insanların, şirketlerin ve finans kuruluşlarının doğrudan elektronik postayla dolaşımını sağlayan bir teknolojidir. Böylelikle, bankalar için maliyetleri düşürürken ve işletmeler için geliri artırarak bireyler için daha iyi erişim sağlar.
   SDF Kurucu Ortaklarından Bay McCaleb, "Blok zincir teknolojisinin geliştirilmesi, neredeyse her gün pazara yeni yenilikler getiriyor" dedi. "EToro gibi platformlar, yenilikçi projeleri ve ilk uygulayıcıları bir araya getiren önemli bir bileşen. Stellar'ı daha yaygın hale getirmek için önde gelen bir kripto platformuyla çalışmaktan memnunuz "dedi.

  • Yazan: dremo
   İsrail, Bitcoin’i mülk olarak vergilendireceğini onayladı.
   İsrail hükümeti Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini vergilendirmek amacıyla bir mülk olarak göreceğini doğruladı.
   Bu bildiri, Vergi Dairesi’nin kripto para birimlerini "bir para birimi değil, bir mülk" olarak göreceği yönündeki geçmiş endikasyonlarını onaylıyor ve dolayısıyla bu, vergiye tabi tutuluyor..
   Genelge, kripto para birimlerinden elde edilen kazançların yüzde yirmi ila yirmi beş arasında değişen oranlarda sermaye kazançları vergisine tabi olacağını ve işletmelerle bağlantılı kripto para birimleri ticaretinde veya ticaretinde bulunanlara ek olarak yüzde on yedi katma değer vergisinin (KDV) ödenmesi gerektiğini açıkladı.
   Bir ikinci husus - potansiyel KDV masraflarından, geniş yatırım kuşakları hariç - konunun önem kazanmasından bu yana son yıllarda görülen bir eğilimle paralellik göstermektedir.İsrail hükümeti kripto para birimlerinin vergilerini 2013 yılının başında keşfetmeye başladı.
   Ve bugünkü duyuru büyük oranda beklenirken (Vergi Dairesi'nden bir önceki taslak yayın göz önüne alındığında) yetkililer, sektörü büyük ölçüde etkilemeye devam edebilecek girişimler üzerinde hala çalışıyorlar.
   Kurumun pazartesi günkü duyurusu, ocak ayının sonlarında yayınlanan ve hükümetin ICO'lara vergi koyabileceği olası yolları özetleyen başka bir taslak metni izliyor . Olası adımlar, bir verginin tetikleneceği minimum bir token satış geliri eşiğinin ayarlanmasını içerir.

  • Yazan: dremo
   Bitcoin ile ilgili endişeler azaldıkça ve kripto para piyasalarına güvenin geri gelmesiyle Güney Kore’de Bitcoin ticaretinde aylık olarak büyüm bir hacim’e ulaştı.
   Yerel basında, tatil sezonunun ardından Bitcoin ticaret hacminin maksimum bir değere ulaştığını bildirdi. Geçtiğimiz 24 saat içinde, Güney Kore'nin önde gelen Bithumb borsasında 250 milyon dolardan fazla BTC işlem görüyor.
   6 Şubat'daki büyük dalgalanma süresince, Bitcoin fiyatları Güney Kore'de diğer yerlerden daha düşük düştü ancak o zamandan beri iki haftadan kısa sürede iki katına çıktı. İşlem hacmi şişirme fiyatıyla birlikte arttı ve bir çok yatırımcı psikolojik açıdan önemli bir 10 milyon won (9.300 $) fiyat seviyesine girdi. ABD'deki kripto konferanslarının pozitif sonuçları ve Japonya'da düzenleyici düzenleyici kurumlar kuruldu, piyasalardaki canlanmayı artırdı ve tüccarlar geri döndü.
   Bitcoin, şu anda Bithumb'da 11.420 dolar, uluslararası olarak 10.800 dolarla işlem yapıyor. Talepin daha büyük olması nedeniyle Asya menkul kıymetleri fiyatlarında sıklıkla tutarsızlıklar vardır. Yeni bir hacim düzeyine ulaşıldığı genel olarak piyasaların durumu için olumlu bir göstergedir; Güney Kore, kripto para birimlerine tam bir güven sağlamak için bir kez daha yol açmaktadır.
   Coinmarketcap'a göre Bithumb, tüm kripto varlıkları içinde günlük ticarette bir milyar doların üzerinde olan beşinci büyük exchange'tir. Şu anda, Ripple, son 24 saat içinde 300 milyon doların üzerinde XRP / KRW ile işlem gören en çok işlem gören paradır. Bitcoin'%24 ile ikinci EOS %12.5 ile üçüncü en çok işlem gören  coinlerdir.

  • Yazan: dremo
   Amerikan ATM Ağı Athena Bitcoin, Bitcoin Cash Desteği Ekledi

   Bitcoin Cash (BCH) şimdi ABD çapında düzinelerce yeni fiziksel konumda ticaret yapmak için hazır. Amerikan ATM ağı Athena  tüm makinelerinde kripto para birimi alımı ve satımında nakit desteği ekledi.


   ABD merkezli ATM ağı ATHENA geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash’in (BCH) tüm makinelerde kullanıma sunulduğunu açıkladı. Bu  Bitcoin (BTC) ve Litecoin’den(LTC) sonra ATM ağı tarafından desteklenen üçüncü para birimi.

   Athena ATM makineleri, kripto para biriminin hem alımı hem satımını sunuyorlar; bu, Amerikan BCH sahipleri, kripto para birimi stoklarını artırmak için yalnızca yeni bir yöntem kazandıklarını, ayrıca dükkanlarda ödemeleri gereken durumlarda nakit ile kolayca değiştirme imkânı elde ettikleri anlamına geliyor.

   Şirket müşterilerine Bitcoin Cash’in farklı fiyat özelliklerine sahip tam bağımsız para birimi olduğunu açıklıyor,
   Geliştirici ekipler ve toplum, Bitcoin ile karşılaştırdığında, kripto para birimi satın almak için Bitcoin Cash’i destekleyen bir cüzdan kullanmak gerektiğini görüyorlar.Athena Bitcoin cüzdanı Bitcoin Cash’i henüz desteklemiyor, ama şirket yakında gelecek bir güncelleme ile birlikte bunun sözünü verdi.
 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

 • Güncel Konular

Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×