Jump to content
ynsarcn

İşte Madenciler Için En Iyi Anakart

Recommended Posts

Asrock un en yeni anakartı piyasaya cıkıyor. Madenciler için özel üretilmis bir anakart. 1151 pin dd4 ve tam 13 adet ekran kartı kullanılabiliyor. Türkiye de suan satısta yok malesef. Ortalama fiyatı 300 dolar civarı. 

IMG_3641.PNG

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Soner Hasgül, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Şu anda aktif olarak kullanıyorum sorunsuz 13/13 dolu değil ama zamanla dolduracağız inşallah 

13 adet suan kaldırmıyor diye biliyorum. Amd yazılımdan dolayı

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: dremo
   Bitcoin’in ana ağı için üretilen lightning network ün (LN) ilk mobil uygulaması Eclair Wallet 4 Nisan 2018de yayınlandı. Fransız teknoloji start-up’ı ACINQ android kullanıcıları için cüzdanı Google Play’e sürdü.
   İşyeri çalışanlarının kullanması için sürülen versyon 5.0 ve daha üst sürümleri normal Btc ağından daha düşük ücretle daha hızlı ödemeler gerçekleştirebiliyor. Transferlerin de zincirde çok daha hızlı yapıldığı onaylandı.
   GitHub’da yeni ürünün tanıtımını yapan ACINQ “The Eclair Wallet yeni jenerasyon lightning network için hazır cüzdandır. Normal bir BTC cüzdanı olarak kullanılacağı gibi lightning network e bağlanarak daha ucuz ve anlık ödemeler yapabilir. Bu yazılım Eclair tabanlı olup lightning network standartlarını takip ediyor.” Yazdı.
   Buna rağmen cüzdan belli sınırlamalarla geliyor. Yazılan açıklamaya göre lightning network kanalları sadece çıkışlı. Yani  LN ile ödeme yapabilecekken LN ile ödeme alamayacaksınız. Kullanıcılar ileriki dönemde tamamen kullanabilmeyi umud ediyorlar ve bir çok kişi cüzdanın iOS sürümünü de beklemekte.
   ACINQ, 2014’te kurulmuş Paris menşeili , Bitcoin ekosistemi için ürün ve servis üreten birfirmadır.
   Kaynak: https://bitcoinmagazine.com/articles/first-lightning-network-wallet-app-now-available-google-play/

  • Yazan: dremo
   Mahremiyet merkezli kriptopara Monero  protokolünü versiyon 12’ye çatallandırdı. Aynı fikirde olmayan kullanıcılar Ethereum Classic’de olduğu gibi çatallanma öncesi Monero blokzincirini kullanmaya devam etti. Ethereum’da olduğundan farklı tek değil tam dört yeni coin çıktı. Monero Classic (XMC), Monero 0 (XMZ), Monero Original (XMO) ve yine aynı isme sahip bir Monero Classic (XMC) daha. Tabi isimleri dışında Monero 11’i kullanan bu coinlerin hepsi aynı ağda aynı coinleri kullanıyorlar.
   Monero altı ayda bir yeni özellik ve protokollerle zor çatallanmayı adet haline getirdi. Yeni protokol daha gizli ve daha büyük transferler için zincir boyutunu arttırırken, çoklu-imzalı işlemler ve Ledger Nano S cüzdan donanımı desteği gibi özellikler taşıyor.
   Yeni çatal Monero’nun CryptoNight hash algoritmasına ince ayarlar getirdi. Bu geriye dönük uyumsuz değişiklik kullanılmakta olan ASIC madencilik donanımlarını işlevsiz hale getirdi.Bu özelleştirilmiş donanımlar CriyptoNight algoritması için diğer algoritmalara olduğundan daha önem taşıyor. Bu durum ASIC madencilerinin,  ASIC kullanmayan madencilere ve madencilik yapmayan düğümlere karşı DOS saldırısına sebep olabilir.
   Her ne kadar topluluk değişimi onaylamış olsada herkes mutlu değil. Son çatallanma Bitmain, Halong Mining ve Pinldea gibi CryptoNight’a donanım üreteceğini açıklayan firmaların ürünleri kullanılmaz hale gelebilir.
   Bu gibi durumların üzerine geçen günler içinde dört adet proje duyuruldu. Bu projeler çatal öncesi Monero blokzincirini kullanmaya devam edecekler.
   Monero Classic (XMC)
   İlk olarak piyasa çıkan bu grup kendilerini Singapur’lu Monero hayranları olarak tanıttılar. Monero Classic son geliştirmenin sistemi merkezilerştirdiğini ve merkezsiz yapıya zarar verdiklerini söylediler. Diğer projelerle bir bağlarının olmadığını ve beraber çalışmayı düşünmediklerini belirttiler.
   Monero 0 (XMZ)
   Monero 0 web sitesinde, Monero Projesinin sürekli hard fork stratejisinin istikrarlı ve akıl karı olmadığını düşünüyoruz yazıldı. Biz Sathoshi’nin çalışma sisteminin merkezsiz yapı için tek mekanizma olduğunu düşünüyoruz dediler.
   Monero Original
   Monero Original hakkında ve arkasında kim olduğu hakkında pek bi bilgimiz olmamakla birlikte  Monero Original takımın ana geliştiricisi, “Monero her zaman seçim özgürlüğü hakkındaydı, çeşitlik hakkındaydı ve arkasında güçlü bir topluluk var. Biz Monero hayranlarına ikonik coin’i destekleme imkanı sunuyoruz ve orjinal zincirde kalmalarını sağlıyoruz dedi.
   Monero-Classic (XMC)
   Projenin arkasında olan ve kendisini PZ diye tanıtan blokzincir eco kurucusuna şimdilik ulaşılamadı.  Çin menşeili projenin Bitmain’in madencilik havuzu AntPool tarafından desteklendiği görünüyor. Tabi eski sistemde kalmak Bitmain için en karlı yol olacağı aşikar olsa da Bitmain temsilcisi böyle bir durumun olmadığını belirtti.
   Kaynak: https://bitcoinmagazine.com/articles/monero-just-hard-forked-and-it-resulted-four-new-projects/

  • Yazan: dremo
   2016 da projeden ayrılan, uzun süreli Bitcoin geliştiricisi Mike Hearn 4 Nisan Çarşamba Reddit’te açılan Q&A’de sessizliğini bozdu.
   Bankacılık konsosyum start-up’ı olan R3’e katıldığından beri Bitcon Cash’in çatallanması (Hard Fork), dünyanın en büyük kriptoparasından geliştiricilerin ayrılmasına sebep olan blok büyüklüğü tartışması gibi bir çok konuda görüş bildirdi.
   Söylediğine göre 2015 ve 2016nın başındaki bitcoinin protokolünün tekrardan düzenlenmesi sırasında ayrılacağı içine doğmuş. Daha sonradan BTC’nin ana bakımcısı olacak Gavin Anderson’la birlikte blok boyutlarını büyütecek yazılım ve hard-fork tekliflerinin reddedilmesi üzerine çekirdek kadrodan ayrılmış.
   Buna rağmen Hearn, Bitcoin cash orjinal projenin bir dolu kalıtsal problemlerine sahip olduğunu düşünüyor. Bir yazısında, “[Bitcoin cash] ciddi oranda 2014ün Bitcoin kominitesini andırıyor. Bu hiç iyi değil” yazdı.
   Bitcoin Cash’in de bitcoinin 2014’te olduğu gibi resmi bir yönetim eksikliği yaşadığını ve kullanıcıların sevilmeyen görüşleri sansürleyebildiği Reddit gibi bir platformdan işlerin yürüdüğünü belirtti.
   Ve “ Kendiniz Sathoshi’nin hayal ettiği yoldan yürüyerek özgürleştirin ve radikal düşünmeye hevesli olun hatta kafirce” diye ekledi.
   Kaynak: https://www.coindesk.com/mike-hearn-bitcoin-cash-repeating-bitcoins-mistakes/

  • Yazan: dremo
   Open-Source yazılım üreticisi Block.one, yazılım geliştirme platformu olan Github’da blokzincirlerinde ölçeklenebilirliğe yoğunlaşmış EOS.IO Dawn 3.0 isimli bir platform’un önsürümünü yayınladı.
   Dawn 2.0 geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanmasından sonra 6 Nisanda 3.0 yayınlanması EOS.IO 1.0’a giren yolda önemli bir mihenk taşı olduğu belirtildi.
   Bu ayın başında Block.one ve Alman Finlab EOS yazılımı geliştirmek için 100 milyon dolarlık bir yatırımla ortak olduklarını açıklamışlardı.
   EOS.IO Medium’un paylaşımında blokzincir içi iletişim amaçlarına ulaştıklarını belirttiler. Nihai ölçeklenebilirlik özelliği dedikleri özelliğin sektörün aradığı şey olduğunu belirttiler. Bu sayede blokzincirelr arası iletişim blok-zincir içi iletişim kadar güvenli hale gelecek.
   Dawn 3.0’ın yeni özelliklerinden en önemlisinin, kullanıcısına ayarlanabilir gecikmeli işlem sağlaması denildi. Kullanıcı, bir hackerın transfer işlemini tamamlamadan önce hacklendiğinin farkına varmasını sağlıyor ve  zamanından önce müdahele edilebilmeye olanak sağlıyor.
   The Medium’daki postta  EOS.IO nun açık network’de kullanıcının arzu ettiği kadar çok zincirle çalışabilmesini sağlayacağını ve yüksek marketler sermayelerinin ekonomik teşviklerin güvenliğinde de büyük bir avantaj sağlayacağı belirtildi.
   Firma tam sürüm olacak ve bütün özellikleri içinde barındıracak  olan EOS.IO 1.0’ı haziran ayında piyasaya sürmek istediklerini belirttiler. 
   Kaynak: https://cointelegraph.com/news/eosios-dawn-30-platform-added-to-github-claims-blockchain-interoperability

  • Yazan: dremo
   Birleşik Devlerler yatırım fonu olan Soros Fon Yönetimi kriptoparalara yatırım yapmaya hazırlanıyor. 26 milyar dolarlık bir sermayeye sahip olan kurum, George Soros’un yakın zamandaki “Balon” açıklamasından sonra beklenmedik bir şekilde kriptopara yatırımı yapmayı planladıklarını açıkladı.
   Bloomberg’e göre, Global mikroekonomik yatırım sorumlusu Adam Fisher kurum içi bir onay geldiğini ama daha işlemlere başlamadıklarını belirtti.
   Soros, 25 Ocak’ta, Davos’taki Dünya Ekonomi Forumu’ndaki konuşmasında  BTC gibi kriptoparaların değişkenlik ve değerlerinin spekülasyonlara çok açık olması sebebiyle bir para olarak varsayılamayacağını belirtmişti. Değerinin gün içindeki bir yanlış anlaşılma sebebi ile bile %25 oranında değişebilmesini sebep gösteren Soros, “Bu bir spekülasyondur” dedi.
   Kriptoparaları  eleştirirken herhangi bir tahminde bulunmayan Soros’un konuşmasından beri kriptoparalar %50 oranında değer kaybetti.
   Aslında Soros 2017nin başlarında Bitcoin’i ilk kez alım-satım aracı olarak kullanan büyük firma olan Overstock.com’un en büyük üçüncü hisse sahibi olarak kriptopara aktivitelerine girmişti.
   Kaynak: https://cointelegraph.com/news/soros-fund-management-plans-to-launch-cryptocurrency-trading-report-says

 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

 • Güncel Konular

Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×