Jump to content
bysasa

1 Ağustos’Ta Bizi Neler Bekliyor

Recommended Posts

2008 yılında Satoshi Nakamoto’nun tasarladığı ‘kripto para’ kavramı, küresel finans çevrelerinde eşine az rastlanır türden bir çığır açtı. Tarihinde 9. yılına girdiğimiz, bitcoin’le başlayıp altcoin’lerle güçlenen kripto para piyasasındaki gelişmelere her gün bir yenisi ekleniyor, eklenmeye devam edecek.

Bu 9 yıllık süreçte kripto camiası olarak hepimiz, bu yeni kavramla birlikte günlük hayatımızda, alışkanlıklarımızda dahi irili ufaklı birçok değişim tecrübe ettik. Çığ gibi büyüyen ve ardı arkası kesilmeyen gelişmeler de blockchain’in deneylerinden biri olan kripto para kavramının olgunlaşıp büyümesine katkıda bulundu.

Bitcoin de piyasada öncü kripto para olarak bugüne kadar hakkında en çok şey duyduğumuz, okuduğumuz, yazdığımız blockchain projesi oldu. Satoshi Nakamoto’nun dünyaya armağanı bitcoin, 9 yıllık tarihinde belki de en hareketli zamanlarını yaşıyor.

2017 yılı içerisinde hem 3000 dolar eşiğini geçerek tüm zamanlar rekorunu kıran, hem de ethereum başta olmak üzere altcoin’lerin yükselmesiyle kripto para camiasında koltuğu sallanan bitcoin’i 1 Ağustos’ta çok önemli bir sınav bekliyor: SegWit (Segregated Witness). Yani, Ayrılmış Tanık.

Konunun devamı aşağıdaki linkte 

http://coin-turk.com/bitcoin-olceklenme-dosyasi-segwit-nedir-1-agustosta-bizi-neler-bekliyor

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: dupamor

   Öncelikle Binance hesabınız yoksa aşağıdaki konuda yer alan adımları takip edip, kolaylıkla Binance hesabı açabilir; yüksek işlem limitiyle hemen yatırıma başlayabilirsiniz.

   BINANCE ALTCOIN ALIŞ-SATIŞ
   NASIL YAPILIR?
   < IOTA NASIL ALINIR? > Oldukça popüler ve sürekli kullanıcı sayısı artmakta olan dünyanın en büyük altcoin borsalarından Binance, kullanıcı dostu arayüze, sade tasarıma sahip olmakla birlikte gelişmiş grafikler, derinlik, stoploss vb. fonksiyonlar, renkli butonlar ve akla gelmeyen birçok özellikleri ile profesyonelleri de tatmin etmektedir.
   Hemen Üye Ol!
   Peki üye olduktan sonra nasıl yatırıma başlayabilirsiniz?
   Binance'e üye olduktan sonra hesabınızda bulunan BTC(bitcoin), ETH(ethereum), BNB(Binance Coin) ve USDT(Cash Dollar) ile diğer altcoinleri satın alarak yatırım yapmış olursunuz. Binance temelde bir borsadır. Yani bir coinin alçalıp yükselme hareketlerini izleyebilir, düşükten yakaladığınız coini daha yüksek bir fiyattan satarak kâr elde edebilirsiniz. Ya da güvendiğiniz bir coinden bir miktar alıp uzun vade saklayabilir, değerlenince zengin olabilirsiniz.
   Alım-Satım İşlemleri XRP(Ripple), XVG(Verge) vb. bütün coinler için aynıdır. O sebeple IOTA üzerinden örnekle açıklayalım.
   1. Binance hesabınızı açın.
   2. "Markets" sekmesine gidin.
   3. Yukarıdaki sekmelerden satın alma seçeneğinizi belirleyin.
   BNB: Hesabınızda bulunan bnb ile alımlar,
   BTC: Hesabınızda bulunan btc ile alımlar,
   ETH: Hesabınızda bulunan eth ile alımlar,
   USDT: Hesabınızda bulunan dolar ile alımlar,
   için geçerli fiyatları listelemenizi sağlar.

   4. Burada Binance'de bulunan bütün coinler listelenmektedir. Örnek; IOTA alınacaksa listeden bulup coini seçin.
   Eğer spesifik aradığınız coin varsa yukarıda bulunan "Arama İşareti"ne tıklayarak daha hızlı bulabilirsiniz. (Listeden coin/BTC, coin/ETH gibi uygun satın alma biçimini seçin.)

   5. Açılan sayfa "Trades" sayfası altında görüntülenir. Orta kısımda coin fiyatına ait grafik bulunmaktadır. Grafiğin üstünden zaman ayarları yaparak, detaylı inceleyebilirsiniz.
   Coini favorilere eklemek için "Favorites" butonuna tıklayın.

   Satın alma için "BUY" butonuna basın.
   6. Açılan sayfanın; sağ kısmın ortasında Binance'in belirlediği market fiyatı görünmektedir. Tabloda kırmızı olanlar düşükten yükseğe doğru birim satış fiyat ve miktarları, yeşil olanlar yüksekten düşüğe doğru birim alış fiyatları ve miktarları gösterir. Aşağıdaki "Decimal" sekmesinden virgülden sonra basamak sayısı değiştirilebilir (Tavsiyem küsuratlar açık kalsın). "Default" kısmından tablo görünümü değiştirilebilir.

   Sol taraf ise alım emri vereceğimiz yer.
      No1) Birim Alış Fiyatı: Coin için ödemek istediğiniz birim fiyatı girin.
      No2) Alış Miktarı: Kaç adet almak istediğinizi girin.
      No3) Toplam Alış Tutarı: Otomatik toplam tutar hesaplanacaktır (Burada elle bir tutar girerseniz, Binance belirlediğiniz birim fiyattan kaç adet alabileceğinizi otomatik yeniden hesaplar. İki şekilde kullanabilirsiniz.).
   *Sarı renk ile kapatılan yerde kullanılabilir btc bakiyeniz yazar.
      No4) BUY: Girdiğiniz verilerden eminseniz "BUY" butonuna basarak emri verin.
      No5) Open Orders: Verdiğiniz emir gerçekleşene kadar burada bekler. Alım-Satım emirlerinde kullanılan coin'ler işlem bitene kadar bloke edilir. Örneğin IOTA almak için toplam tutar olarak 0.5btc girdiniz diyelim. Kullanılabilir bakiyenizden 0.5btc düşülür, başka emir vermek için kullanılamaz. Emirden vazgeçer "Cancel" butonuna basarsanız emir iptal edilir, btc tutarı kullanılabilir bakiyeye eklenir.
      No6) Trade History: Gerçekleşen emirler, burada listelenir. Eğer yüksek veya market fiyatından emir verdiyseniz işlem hemen gerçekleşir. Coin hesabınıza eklenir. "Trade History" sekmesinde alım-satım geçmişinden, "Funds" kısmında ise hesabınızdaki coinler listesinden görebilirsiniz.

   "Open Orders" kısmında alt alta emirler listelenir. Emir tarih ve detaylarını görebilir, isterseniz "Cancel" butonu ile iptal edebilirsiniz. Sağ üstte "Cancel All" butonu tüm emirleri iptal eder.
   Bu temel işlem ile bütün coinleri aynı şekilde satın alıp yatırım yapabilirsiniz.
   Hemen Üye Ol!

   Coin Alırken Dikkat Edilmesi

   Gereken Hususlar:
   a) Düşük fiyatlı coinlerde virgülden sonra çok sıfır vardır. Birim fiyatı elle yazıyorsanız mutlaka tekrar kontrol edin.
   b) Abartılı düşük emirler verip günlerce beklemeyin. Grafikleri ve günlük hareketleri mutlaka inceleyin.
   c) Başkalarının tavsiyesi ile coin almayın. Ama her yerde herkes tarafından konuşuluyorsa o zaman mutlaka almayı düşünün, inceleyin.
    
   YARARLI DİĞER KONULAR:


  • Yazan: dupamor

   Oldukça popüler ve sürekli kullanıcı sayısı artmakta olan dünyanın en büyük altcoin borsalarından Binance, kullanıcı dostu arayüze, sade tasarıma sahip olmakla birlikte gelişmiş grafikler, derinlik, stoploss vb. fonksiyonlar, renkli butonlar ve akla gelmeyen birçok özellikleri ile profesyonelleri de tatmin etmektedir.

   Tr'deki komisyonların 4te biri ödeme alıyor. Sadece %0.1 Ayrıca komisyon ödemenizde BNB yani Binance Coin kullanırsanız size ek %50 indirim daha yapıyor.
   Hemen üye olmak için tıklayın.     BINANCE'E NASIL ÜYE OLUNUR?
   Binance'e üye olmak oldukça basittir. Üstelik TR'deki sitelerden kat kat kolaydır ve hesap onayına gerek kalmadan günlük 2 btc gibi büyük işlem limiti ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 1.Öncelikle bu link'ten Binance sayfasına gidiniz.
   2.Açılan sayfada (mobil görünüm için paylaştığım resimler masaüstü görünüm içinde geçerlidir.) Register kısmına tıklayın.

    
   3.Gelen sayfada mail kısmına kullanacağınız email adresinizi, şifre kısmına da unutmayacağınız ölçüde abartmadan sayı, büyük küçük harf ve özel işaret içeren şifre belirleyin.
   4.Son kısım önemli arkadaşlar. Eğer Türkiye'den üye oluyorsanız o kısımda 12712153 yazmalıdır.

   Ayrıca komisyon ödemesinde %50 indirim kazanacaksınız. Farklı sayıların yazması durumunda kontrol edip düzeltiniz.
   5.Kutucuğu da işaretleyip register'a tıkladığınızda işlemleriniz tamamdır.
   6.Mail adresinize gelen hesap açılış mailinden hesap onayı için link'e tıkladığınızda hemen başlayabilirsiniz.
    

   BINANCE ONAYSIZ HESAPTA BİLE GÜNLÜK İŞLEM LİMİTİ 2 BTC'DİR.
   ÜYE OLUP HEMEN YATIRIMA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.
   Hemen üye ol!
    
    
   BINANCE HESABINA NASIL BITCOIN, ETHEREUM veya DİĞER COINLER TRANSFER EDİLİR? Binance hesabı açtıktan sonra yatırıma başlamak için hesabınızda BNB, BTC, ETH veya Dolar (nakit) olması gerekir. Bu başlık altında TR'de aldığınız bitcoin ve ethereum coinlerinizi Binance hesabına nasıl transfer edeceğinizin temel mantığını bulabilirsiniz. Bu anlatım aynı zamanda Binance'in deposit işlemine olanak sağladığı diğer tüm coin çeşitlerinin transferi içinde geçerlidir. Mantık temelde aynıdır.
   1. Binance'de üyelik işlemlerini tamamlayıp oturum açtığımızda anasayfa veya mobil uygulama üzerinden "Funds" yazan kısma tıklayın.


   2. Açılan sayfada "Deposit"e tıklayın.

   3. Binance size özel oluşturulmuş bir bitcoin adresi gösterir. "Copy Address"e tıkladığınızda yazan adresi kopyalar.


   4. Eğer bitcoin harici eth gibi farklı coin çeşitleri ile Binance hesabıza para aktarmak isterseniz BTC yazan yeri tıklayıp açılan listeden size uygun coin'i seçin. Size özel o coine ait
   hesap cüzdanınızı gösterir.


   5.  Kopyaladığınız adresi, göndereceğiniz coin hangi platformda ise oraya gönderilen hesap olarak kopyalayın. Seçtiğiniz coin çeşidine göre işlem süresi sonunda para Binance hesabınıza geçer.
   Hemen üye ol! %50 indirimden yararlan! Tavsiyem; ilk işiniz marketten BNB almak olsun. BNB ile ödemede komisyonda %50 indirim kazanırsınız. Komisyonda nasıl %50 indirimden yaralanabilirsiniz aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.
   Genel olarak yatırıma başlamak için Binance'e bitcoin transfer edilmektedir. "Bitcoin transferi nasıl yapılır?" Paribu üzerinden ayrıntılı şekilde aşağıdaki konuda ele alalım.

    
   PARİBU'DAN BINANCE HESABINA BITCOIN TRANSFERİ
   1. Paribu hesabınıza giriş yapın.
   2. Sağ üstte menü butonuna basın.

   3. Açılan menüde "BTC İşlemleri" seçeneğine gidin.

   4. Üst başlıklardan "BITCOIN ÇEKME" kısmına gidin. Bu sayfada sizden bitcoin göndereceğiniz adres ve bitcoin miktarı istenmektedir. (Transfer için hesabınızdan 0.0005 btc kesilir, tüm miktarlar için sabit ücrettir.)

   5. Binance hesabınızda Funds / Deposit yolunu takip ederek, Binance'in size özel verdiği bitcoin cüzdan adresini görebilirsiniz.

   Bu adresi kopyalayıp Paribu'daki transfer yapılacak cüzdan adresi kısmına yapıştırın.
   6. Hazırsanız "BITCOIN ÇEK" butonuna basın.
   7. Paribu önce size "transferiniz başlatılacaktır" şeklinde, daha sonra "transfer başlatılmıştır" şeklinde, iki SMS ile bilgilendirme gönderecektir.

   8. Binance hesabınızda "Funds / Deposits History" yolunu takip ederek gelen transferin onay basamaklarını görebilirsiniz.

   9. Transfer tamamlanınca karşısında "Completed" yazar ve kullanılabilir bakiyenize eklenir.
   10. Funds kısmında hesabınızdaki toplam btc miktarını görebilirsiniz.
    

    
   Binance'de %0.1 komisyon oranı bulunmaktadır. Yerli coin borsalarımıza göre ciddi oranda düşük komisyon aldığı açıktır. Tabi ki uluslararası bir coin borsa aracı olmasının da katkısı var.

   Diğer yandan Binance'in BNB (Binance Coin) adında kendi coin'ide markette bulunmaktadır. Diğer coin'ler gibi yatırım amaçlı kullanılabileceği gibi Binance komisyon ödemelerinizde de kullanmanıza izin vermektedir. Kısa süreli devam edeceğini bildirdiği bu kampanyada komisyonlara %50 indirim yapmaktadır.

   BNB coin'i marketten satın alabilirsiniz. Özellikle altcoinlere yatırım yapmak için yeni başlayanlara önereceğim ilk coin BNB'dir. Az veya çok bu coini alıp az komisyon ile diğer altlara yönelmelerini tavsiye ederim.
   Hemen üye olmak için tıklayın.
   Hesabınıza BNB ekledikten sonra komisyonlarda kullanmak için "account" kısmından aktive etmeniz gerekir. "Account" kısmına girip aşağıda gösterildiği gibi bu seçeneği aktifleştirin.

   Artık komisyon oranınız %0.05'e düştü.
   Ayrıca BNB ile karlılık oranına göre btc'ye dönüştürmeksizin, direk marketten altcoin alımı da yapabilirsiniz.
   Bunun için market kısmında alış yönteminizi BNB olarak seçmeniz yeterli.

   Hemen Üye Ol!
    
    

   BINANCE ALIM-SATIM
   NASIL YAPILIR? Nasıl Yatırım Yapılır?
   < IOTA NASIL ALINIR? > Binance hesabınızda bulunan BTC(bitcoin), ETH(ethereum), BNB(Binance Coin) ve USDT(Cash Dollar) ile diğer altcoinleri satın alarak yatırım yapmış olursunuz. Binance temelde bir borsadır. Yani bir coinin alçalıp yükselme hareketlerini izleyebilir, düşükten yakaladığınız coini daha yüksek bir fiyattan satarak kâr elde edebilirsiniz. Ya da güvendiğiniz bir coinden bir miktar alıp uzun vade saklayabilir, değerlenince zengin olabilirsiniz.
   Hemen Üye Ol! Alım-Satım İşlemleri XRP(Ripple), XVG(Verge) vb. bütün coinler için aynıdır. O sebeple IOTA üzerinden örnekle açıklayalım.
   1. Binance hesabınızı açın.
   2. "Markets" sekmesine gidin.
   3. Yukarıdaki sekmelerden satın alma seçeneğinizi belirleyin.
   BNB: Hesabınızda bulunan bnb ile alımlar,
   BTC: Hesabınızda bulunan btc ile alımlar,
   ETH: Hesabınızda bulunan eth ile alımlar,
   USDT: Hesabınızda bulunan dolar ile alımlar,
   için geçerli fiyatları listelemenizi sağlar.

   4. Burada Binance'de bulunan bütün coinler listelenmektedir. Örnek; IOTA alınacaksa listeden bulup coini seçin.
   Eğer spesifik aradığınız coin varsa yukarıda bulunan "Arama İşareti"ne tıklayarak daha hızlı bulabilirsiniz. (Listeden [I]coin[/I]/BTC, [I]coin[/I]/ETH gibi uygun satın alma biçimini seçin.)

   5. Açılan sayfa "Trades" sayfası altında görüntülenir. Orta kısımda coin fiyatına ait grafik bulunmaktadır. Grafiğin üstünden zaman ayarları yaparak, detaylı inceleyebilirsiniz.
   Coini favorilere eklemek için "Favorites" butonuna tıklayın.

   Satın alma için "BUY" butonuna basın.
   6. Açılan sayfanın; sağ kısmın ortasında Binance'in belirlediği market fiyatı görünmektedir. Tabloda kırmızı olanlar düşükten yükseğe doğru birim satış fiyat ve miktarları, yeşil olanlar yüksekten düşüğe doğru birim alış fiyatları ve miktarları gösterir. Aşağıdaki "Decimal" sekmesinden virgülden sonra basamak sayısı değiştirilebilir (Tavsiyem küsuratlar açık kalsın). "Default" kısmından tablo görünümü değiştirilebilir.

   Sol taraf ise alım emri vereceğimiz yer.
      No1) Birim Alış Fiyatı: Coin için ödemek istediğiniz birim fiyatı girin.
      No2) Alış Miktarı: Kaç adet almak istediğinizi girin.
      No3) Toplam Alış Tutarı: Otomatik toplam tutar hesaplanacaktır (Burada elle bir tutar girerseniz, Binance belirlediğiniz birim fiyattan kaç adet alabileceğinizi otomatik yeniden hesaplar. İki şekilde kullanabilirsiniz.).
   *Sarı renk ile kapatılan yerde kullanılabilir btc bakiyeniz yazar.
      No4) BUY: Girdiğiniz verilerden eminseniz "BUY" butonuna basarak emri verin.
      No5) Open Orders: Verdiğiniz emir gerçekleşene kadar burada bekler. Alım-Satım emirlerinde kullanılan coin'ler işlem bitene kadar bloke edilir. Örneğin IOTA almak için toplam tutar olarak 0.5btc girdiniz diyelim. Kullanılabilir bakiyenizden 0.5btc düşülür, başka emir vermek için kullanılamaz. Emirden vazgeçer "Cancel" butonuna basarsanız emir iptal edilir, btc tutarı kullanılabilir bakiyeye eklenir.
      No6) Trade History: Gerçekleşen emirler, burada listelenir. Eğer yüksek veya market fiyatından emir verdiyseniz işlem hemen gerçekleşir. Coin hesabınıza eklenir. "Trade History" sekmesinde alım-satım geçmişinden, "Funds" kısmında ise hesabınızdaki coinler listesinden görebilirsiniz.

   "Open Orders" kısmında alt alta emirler listelenir. Emir tarih ve detaylarını görebilir, isterseniz "Cancel" butonu ile iptal edebilirsiniz. Sağ üstte "Cancel All" butonu tüm emirleri iptal eder.
   Bu temel işlem ile bütün coinleri aynı şekilde satın alıp yatırım yapabilirsiniz.
    
   Hemen Üye Ol!
    
   Coin Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
   a) Düşük fiyatlı coinlerde virgülden sonra çok sıfır vardır. Birim fiyatı elle yazıyorsanız mutlaka tekrar kontrol edin.
   b) Abartılı düşük emirler verip günlerce beklemeyin. Grafikleri ve günlük hareketleri mutlaka inceleyin.
   c) Başkalarının tavsiyesi ile coin almayın. Ama her yerde herkes tarafından konuşuluyorsa o zaman mutlaka almayı düşünün, inceleyin.
   Hemen Üye Ol!
   Konu Sürekli Güncellenecektir.  
 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

 • Güncel Konular

Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×