• Duyurular

  • Exploit

   Rig Stokları Açılmıştır   21-06-2017

   5 GPU Rig (Sapphire RX470 4GB - Gigabyte DDR4 Anakart - 4GB RAM - Simplemining USB)
   Hazır Kurulu Kasalı Tak Çalıştır Sistem - Tüm parçalar sıfır TR distribütör garantili
   Hız: 145 mh/s ETH
   Fiyat: 3400$
   Aylık Getiri: 784$ (22.02.17 tarihli kur fiyatı ve zorluk derecesine göredir)
   İletişim için telefon numaranızı özel mesajla gönderiniz: @Exploit
bysasa

1 Ağustos’Ta Bizi Neler Bekliyor

Bu konuda 1 ileti var

2008 yılında Satoshi Nakamoto’nun tasarladığı ‘kripto para’ kavramı, küresel finans çevrelerinde eşine az rastlanır türden bir çığır açtı. Tarihinde 9. yılına girdiğimiz, bitcoin’le başlayıp altcoin’lerle güçlenen kripto para piyasasındaki gelişmelere her gün bir yenisi ekleniyor, eklenmeye devam edecek.

Bu 9 yıllık süreçte kripto camiası olarak hepimiz, bu yeni kavramla birlikte günlük hayatımızda, alışkanlıklarımızda dahi irili ufaklı birçok değişim tecrübe ettik. Çığ gibi büyüyen ve ardı arkası kesilmeyen gelişmeler de blockchain’in deneylerinden biri olan kripto para kavramının olgunlaşıp büyümesine katkıda bulundu.

Bitcoin de piyasada öncü kripto para olarak bugüne kadar hakkında en çok şey duyduğumuz, okuduğumuz, yazdığımız blockchain projesi oldu. Satoshi Nakamoto’nun dünyaya armağanı bitcoin, 9 yıllık tarihinde belki de en hareketli zamanlarını yaşıyor.

2017 yılı içerisinde hem 3000 dolar eşiğini geçerek tüm zamanlar rekorunu kıran, hem de ethereum başta olmak üzere altcoin’lerin yükselmesiyle kripto para camiasında koltuğu sallanan bitcoin’i 1 Ağustos’ta çok önemli bir sınav bekliyor: SegWit (Segregated Witness). Yani, Ayrılmış Tanık.

Konunun devamı aşağıdaki linkte 

http://coin-turk.com/bitcoin-olceklenme-dosyasi-segwit-nedir-1-agustosta-bizi-neler-bekliyor

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Yazan: Turanson
   Monero çıkartırken hangi kart ne kadar H veriyor arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?
  • Yazan: stan0ne
   Bilmeyenler için WCX;
   Küresel Düşük Maliyetli Dijital Para Borsası sloganıyla bizleri karşılıyor
   Neden WCX? diye sorulunca da;
   Düşük ücretler
   Genişletilebilir Ölçek
   Mükemmel Müşteri Desteği
   Küresel & Anonim
   Gelişmiş Sipariş Tipleri
   Yüksek Performanslı API
   vaadinde bulunuyor.
   dYol haritasına göre 10/10/17 tarihinde açılacaktı baktım hakkaten de borsa açılmış Bünyesinde şuan ETH/BTC LTC/BTC XRP/BTC işlemleri başlamış.
   Yol Haritası
   Beta Sürüm. 01.09.17
   Açılış. 10.10.17
   ICO. 31.10.17
   Mobil Uygulamalar. Ocak 2018
   Marj Ticareti. Mart 2018
   Fiat Entegrasyonu. 2018 2. Çeyrek
   Ortak Cüzdan. 2018 3. Çeyrek
   ay sonunda yani ICO gerçekleşince üye olan her kullanıcıya 50 WCX Token verecek. 
   Üye olarak hiçbirşey kaybetmeyiz. 50 WCXT = 5 USD
   yani havadan 5 dolar gelecek. Referanslı linkinizle üyeler kaydoldukça ay sonuna kadar 50 token sürekli gelecek.
   Referanslı linkimi paylaşıyorum hem ben kazanayım hem de siz kazanın birlikte kazanalım havadan tokenlara kavuşalım , denemekten zarar gelmez.
   buyrun;
   https://wcex.co/?ref=HamKiCgB
   https://wcex.co/?ref=HamKiCgB
    
  • Yazan: teknochain
   Bir süredir üzerinde çalıştığımız başta Bitcoin olmak üzere Kripto Para piyasası verilerine anlık ulaşmanızı sağlayacak projemizde sona gelmiş bulunuyoruz.
   Kripto Para piyasası anasayfasında piyasanın genel durumuna ilişkin veriler yer alıyor. Piyasa hacmi, Günlük işlem hacmi, Bitcoin dominasyonu, Kriptopara sayısı, Aktif borsa sayısı gibi bilgileri buradan güncel şekilde takip edebilirsiniz.

   Bunun yanında ilk 50 Kripto Paranın (listedeki sıralama sürekli güncellenir) anlık fiyat verilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Coin hakkında daha detaylı bilgi almak için üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

   Mobil ve masaüstünde kolay bir kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçladık. Kripto Parayı seçtiğinizde Bitcoin cinsinden değeri buna ek olarak saatlik, günlük, haftalık fiyat hareketi bilgisine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda seçili Kripto Paranın mevcut sayısı, Dolar ve Euro cinsinden fiyatı, günlük işlem hacmi, toplam değer gibi bilgilerde mevcut.
   Masaüstü Görünüm

   Mobil Görünüm

   Düşünceleriniz bizim için önemli sosyal medya üzerinden veya iletişim kısmından görüşlerinizi bize iletebilir ve bu projeyi geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz. İncelemek için tıklayınız.
  • Yazan: teknochain
   Bu konumuzda, Bitcoin teknik analizinde destek, direnç noktalarının kullanım ve öneminden bahsedicez. Bu durum Altcoinler içinde geçerlidir.
   Temel analizcilerin Arz, Talep olarak ifade ettiği bu tanımları teknik analiz diliyle açıklayacak olursak şu şekilde ifade edebiliriz. Destek, piyasada yeterinde alım dalgasının geldiği ve bu dalgayla fiyatların artık düşüş baskısına boyun eğmediği fiyat seviyesidir. Direnç ise, fiyatların yükselişe geçemediği, satış baskısıyla karşılaştığı alandır.
   Sıkışma Alanları
   Sıkışma alanları dediğimiz kavram, fiyatların ister yatay olarak isterse de belli bir yöne doğru belirgin sınırlar içerisinde hareket ettikleri, yani destek noktasından dirence dirençten desteğe gidip geldikleri alan için kullanılır. Bu alanlar çeşitli şekillere bürünebilir ve fiyat grafiklerinde kolaylıkla tespit edilebilir

   Doğal olarak, bu sıkışma alanlarının alt sınırı talebin, üst sınırı da arzın geldiği fiyat seviyeleridir. Başka bir deyişle alt sınıra destek üst sınıra direnç seviyesi denir.
   aşağıdan al yukarıdan sat stratejisinde vazgeçilmez göstergelerden biri olan destek, direnç noktalarının kullanımını incelemeye geçebiliriz.
   Strateji Oluşturma
   Destek ve direnç noktalarının ne işe yaradığını öğrendik, asıl mesela bunu piyasaya uygulayıp kazanç elde etmek her teknik analiz konusunda söylediğimiz gibi hiçbir gösterge tek başına bir strateji oluşturmanıza olanak sağlamaz ancak birbirleri ile bütünleşik çalıştıkları sürece iyi sonuçlar ortaya çıkar. teknochain.com
   Bahsetmiş olduğumuz gibi destek veya direnç noktalarında bir güç unsuru mevcuttu peki bu noktaların kuvvetlerini nasıl ölçebiliriz. Bunları belirleyen Üç unsuru sıralayalım.
   Fiyatlar bir destek veya direnç seviyesinde ne kadar uzun süre kalırsa, o destek veya direnç o kadar kuvvetlidir. Başka bir deyişle bir destek veya direnç kırılmadan ne kadar uzun süre kalırsa, o kadar kuvvetlidir. Bir destek veya direnç seviyesini oluşturan işlem hacmi ne kadar fazlaysa, o destek veya direnç seviyesi o kadar kuvvetlidir. Yakın zamanda oluşmuş bir destek veya direnç seviyesi, daha eskiden oluşmuş destek veya direnç seviyesine göre daha kuvvetlidir. Ancak burda dikkat edilmesi gereken konu birinci ve ikinci maddeye dikkat edilmesidir. Örneğin daha önce hem daha fazla işlem hacmi ile oluşmuş hemde uzun süre kırılmadan kalmış bir destek veya direnç seviyesi, düşük işlem hacmi ile oluşmuş ve henüz test edilmemiş yeni bir destek veya direnç seviyesinden daha kuvvetlidir. Aşağıda Al Yukarıda Sat Bir an teknik analiz evreninden çıkıp destek veya direnç kavramlarını ekonomik bağlamda yani arz veya talebin geldiği nokta olarak düşünürsek, yatırım stratejimizde buna göre oluşturabiliriz.
   Örneğin Bitcoin’de fiyatlar 4000$ seviyesine geldiğinde güçlü bir destek ile karşılaşıyor altına düşmüyorsa 5000$ seviyesine geldiğinde ise arz yani direnç baş gösteriyorsa yapılacak şey bellidir. 4000$’a yaklaşınca al 5000$’a yaklaşınca sat. Tabi teoride basit gözüksede uygulamada zorladığı söylenebilir.

   Bitcoin’in son bir yıllık grafiğinden örnek verecek olursak resimde belirtmiş olduğumuz yaklaşık 2900$’a denk gelen direnç çizgisi kırıldığında ki bu çizgi öncesinde yine 3 kez aşılmaya çalışılmış fakat yeterli destek gelmediği için kırılamamış son yani 4. denemede direncin kırılması ile birlikte yukarı yönlü hareket baş gösteriyor. Destek noktasında yine  durum aynı kırılma ile birlikte bir miktar düşüş yaşanıyor. Tabi burda asıl problem direnç veya destek noktası kırıldı fakat bu durum ne kadar geçerli boğa, ayı tuzağı şeklinde tabir ettiğimiz bir durumda olabilir. Bunu anlamak için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar mevcut.
   Kırılmaların Geçerliliğini Ölçmek
   Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi kırılmaların geçerliliğini ölçmek pozisyona doğru girmeniz açısından son derece önem arz etmektedir. Bu tanımı doğru analiz etmek için birkaç gözlem yapmak gereklidir.
   İşlem Hacmi
   Eğer kırılma sonrası hareket devam edecekse, o kırılmaya mutlaka daha yüksek işlem hacmi eşlik etmelidir. Kırılmayla birlikte işlem hacminin giderek düşmesi büyük bir ihtimal ile bu kırılmanın fazla sürmeyeceği anlamına gelir.
   Kırılmaya Bir Kapanış Eşlik Etmeli
   Çubuk grafiklerden aldığımız bilgiler arasında (en yüksek, en düşük, kapanış, açılış, volatilite) en fazla önem taşıyan kapanış fiyatıdır. Geçerli bir kırılmada kapanış fiyatı mutlaka trend çizgisinin dışında gerçekleşmelidir.
   Kırılma Birkaç Çubuk Süren Yatay Gidişat Sonucunda Mı Meydana Geldi ?
   Trend çizgileri, tanımları itibariyle belli bir meyil sahibi olduklarından bazen kırılmalar belirgin bir fiyat hareketiyle değilde (Trend çizgisinin üzerinde veya altında) bir müddet süren yatay kırılmalar şeklinde hareket ederler. Burada dikkat etmemiz gereken nokta oluşan bur kırılmaların bir trend dönüşünü değil, sadece mevcut trend üzerindeki duraklamayı simgeler. Örnek üzerinde inceleyelim.
   Mevcut örnekte aşağı yönlü bir trend mevcut çizgi çekilmiş fakat fiyatlar bir süre trend çizgisinin üzerinde hareket etmiş bu bir trend değişimi olarak gözüksede fiyatlar yine eski seyrinde hareketine devam ediyor. Kırılmaya Bir Fiyat Aralığı Eşlik Ediyor Mu ?
   Fiyat aralığı tabiri grafikte boş olarak gösterilen ve üzerinde işlem olmayan fiyatları temsil eden bölgedir. Grafiklerde sık sık karşılaşıp bu bölgenin neden boş oluğunu belkide sık sık sorguladınız. Şimdi bu aralıkların trend yönüne olan etkisini inceleyelim.
   Piyasanın bir fiyat aralığı bırakarak aşağı veya yukarı yöne doğru harekete geçmesi o yöndeki hareketin şiddetli olacağının bir göstergesidir. Dolayısıyla, fiyatlar bir sıkışma alanı içerisinden fiyat aralığı bırakarak çıkmasıda aynı şiddetin göstergesidir.
     Destek ve direnç çizgileri, sıkışma alanlarını sınırlayan hayali çizgiler olduklarına göre, bu çizgilerin kırılmaları da fiyat aralıklarıyla olursa, bu başlayan hareketin şiddetli olacağına ve bir süre devam edeceğine delalettir. Tabi bu kırılışlara işlem hacminin eşlik etmesi gerekir.
   İnceleme
   Bahsetmiş olduğumuz durumların örnekler üzerinde incelemesini gerçekleştirelim. Aşağıdaki ekran görüntüsünde yukarı yönlü bir trend mevcut fakat sonlara doğru fiyatların artık üst direnç çizgisinde dokunmadığı görülüyor, aşağı yönlü bir kırılma gelebilir mi ? Yukarıda ayı tuzağı olarak ele aldığımız kavram burda karşımıza çıkıyor. Aşağı yönlü kırılma gerçekleşiyor fakat öncü göstergelerden biri olan işlem hacmi bu kırılmanın devam etmeyeceği sinyalini vermiyor. devamında ise ufak bir düzeltme sonrası trend yukarı yönlü hareketini sürdürmeye devam ediyor.

   Yine bir başka örnekte Bitcoin Fiyat Grafiği üzerinden incelememizi yapalım ek olarak burada Bitcoin / Altcoin Teknik Analiz : Bollinger Bantları başlıklı analiz konumuzda bahsetmiş olduğumuz Bollinger Bantları’ndan yararlandık. Çizdiğimiz trend çizgimizde yukarı yönlü bir çıkış mevcut sonrasında ise çizginin dışına doğru sert bir kırılma geliyor. Buna işlem hacmide eşlik etmiş kırılmanın bir süre devam edeceği belli Ancak ne trend çizgimiz nede Bollinger bantları bu durumu doğrulamıyor. Sonrasında ise yukarı yönlü bu sert kırılma aynı şekilde bir düşüş yaşıyor.

   Konumuzun sonuna gelirken birkaç ekleme yapmakta fayda var. Daha önceki analiz konularımızdada belirttiğimiz gibi, teknik veya temel olsun hiç fark etmez tek bir göstergeye güvenip harekete geçmeniz sizi hüsrana uğratabilir. Anlatmış olduğumuz Destek Direnç Noktaları içinde aynı durum geçerli.
   İlginizi Çekebilir
   Farklı Bakış Açısı İle Bitcoin / Altcoin Analiz Yöntemleri Kripto Para Sektöründe Yatırım Stratejisi Nasıl Oluşturulur
  • Yazan: teknochain
   Son dönemlerde Bitcoin Dünya medyasında sıkca yer alıyor. Hal böyle olunca bu işe girmek isteyenler ister istemez Altcoin kavramıylada tanışıyor. Bu yazımızda Altcoin nasıl alınır, hangi Altcoin hangi borsada bulunur bundan bahsedeceğiz.
   Altcoin piyasasına dahil olmak istiyorsanız elinizde Bitcoin olmasında fayda var eğer henüz Bitcoin alım satımı yapmadıysanız öncelikle bu konuyu öğrenmelisiniz. Bitcoin satın almak için incelemenizde fayda var. ''Türkiyede Bitcoin Satın Alabileceğiniz Platformlar''
   Eğer Altcoin fiyatları, kapasiteleri, miktarları hakkında bir bilginiz yok ise bu konuda gerekli platformları takip etmelisiniz, bunun için Altcoin Takip / Analiz Platformları isimli konumuzdan yardım alabilirsiniz.
   Sonrasında ise Altcoin seçimi hakkında (eğer bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız) dikkatli davranmanız gerekir her Altcoin'i fiyatı yükseldi diye almaya kalkarsanız bir sabah uyandığınızda o Altcoin tamamen ortadan kalkmış olabilir. Yine bunun için faydalanabileceğiniz bir konu linkini buraya bırakalım ''Kripto Para Sektöründe Yatırım Stratejisi Nasıl Oluşturulur''
   Altcoin konusunda biraz bilgilendirme yaptıktan sonra asıl konuya geçebiliriz. Alacak olduğumuz Kripto Parayı (Altcoin) kararlaştırdıktan sonra yukarıdada bahsetmiş olduğumuz. Coinmarketcap üzerinden bu Kripto Paranın dahil olduğu borsalara nasıl ulaşabiliriz bunu inceleyeceğiz.

    
   Coinmarketcap'e giriş yapıp Kripto Para seçimimizi gerçekleştirdikten sonra yuvarlak içine aldığımız Markets kısmına tıkladığımızda bize bu Kripto Paranın ticaretinin yapıldığı borsaları gösteriyor. Biz biraz alt kısımlara indik resimdeki Kripto Para rastgele seçilmiştir dikkate almayınız.
   Kripto Paranın alım satımının yapıldığı borsayı bulduktan sonra sıra geldi bu Kripto Parayı buradan satın almaya bunun içinde hem size kolaylık olması açısından hemde büyük bir ihtimal ile bulduğunuz borsa dolar, euro, yen gibi yerel paraların değilde Bitcoin veya diğer Altcoinler ile yatırım yapmanıza izin verecektir. Biz markets kısmında en üstte bulunan Yunbi üzerinden kısa bir gösterim yapacağız.

   Borsalarda mantık %90 aynıdır mevduatınızı yatırırsınız (Bitcoin veya kabul ettiği diğer altcoinler ile) ardından exchange kısmından bunu almak istediğiniz Kripto Paraya çevirirsiniz. Şansımıza Yunbi'nin arayüzü gayet basit çıkıyor View All Markets kısmından GXShares'i bulup ardından alımını gerçekleştiriyoruz
   İşte Altcoin alım işlemleri için senaryo temelinde bu şekilde siz hangi Altcoin'i almak istiyorsanız bu adımları uygulayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak bir tavsiyede bulunarak konumuzu kapatalım. Bir burada tamamen örnek olması amacı ile 61. sırada yer alan bir Kripto Parayı seçtik Altcoin seçiminde çok aşşağı taraflara inmeniz genellikle iyi sonuçlar doğurmayabilir. Bu konuda dikkatli olmanız dileğiyle.
 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.