Jump to content
dremo

Google'Da Bitcoin Kelimesinin Aranma Oranı 5 Ay'ın En Düşük Seviyesinde

Recommended Posts

Google aramalarında BİTCOİN kelimesinin kullanım oranı, Aralık ayı sonlarında fiyatların çok fazla düşmesi nedeniyle azalmış durumda. Bitcoin'in 6000 dolardan işlem görmesi , Google'ın arama trendlerinde en düşük seviyeye düşmesine neden olmuştur.

Google Aramaları Piyasa Fiyatlarıyla Eşleşiyor
Google aramalarını pazar eğilimlerinin bir göstergesi olarak kullanan analistler, Bitcoin kelimesinin  Yeni Yılda aramalarının% 80 düştüğünü belirtti.Bitcoin İn  fiyatı düştü fakat sonra yavaş yavaş değerinin bir kısmını geri kazandı 

Bitcoin'i "uyuşturucu parasının transferinde kullanılan para" olarak adlandıran DataTrek Research'in kurucu ortağı Nick Colas, CNBC'nin "Hızlı Para" adlı programda Bitcoin ile ilgili aramaların hızını ve gerilemesini gösterdi ve bunu ticaret etkinliği ile ilişkilendirdi.

Şimdi pazardaki hareketliliğin yeni yatırımcı ile ilgili değil yatay olarak devam eden bir hareket olduğunu söylemeye devam etti. Yatırımcıların Bitcoin'den paralarını çıkarak bunu Ethereum veya Litecoin'e koymaları ve Google arama yüzdelerinin ve  piyasa değeri artan paralara kaymalarından dolayı oldugunu söyledi.

Google Aramalarının tüm yatırımları yönlendirdiği söylenemez
Google aramaları bireysel yatırımcıların ilgisini (tek kişilik veya küçük gruplar) ve hareketleri yakından gösterse de, kurumsal yatırımcıların Hareketlerini göstermez.

Kurumsal  firmaların paralarını yönlendiren analistler, piyasalardaki eğilimleri araştırmaya devam etmektedirler.

Muhalefet, Bitcoin'in bireysel ilgisinin geleneksel pazar yatırımcısının ilgisinin şekli olarak çizilemeyeceğini savunuyor. Büyük bir kitleye ya da tartışmasız bir şekilde, Google'ın 'Bitcoin''e ihtiyaç duymayacak bir dizi potansiyel yatırımcısı var.

Halihazırda ilgilenen ve yatırımda bulunan kişiler,  Twitter'daki danışmanları Ve Reddit alt konularına gidecekler. Bu, fiat pazarındaki eğilimleri araştıran analistlere öngörülemeyen bir pazarı denemek ve tahmin etmek için modası geçmiş araçları kullanmanın bir örneği olabilir.

A1FC5399-B436-4A94-8B12-47A505D67918.jpeg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×