Jump to content
dremo

Japon Enerji Devi Kripto Para Madenciliğine Giriyor

Recommended Posts

Kumamoto Enerji kripto para madenciliğine girdi.Japon şirket, fazladan ürettiği  elektriği düşük bir fiyata toptan ikinci Kurduğu şirkete satarak ve kriptopara madenciliğinde kullanmayı planlıyor.

Kumamoto Energy, elektrik sağlamak için güneş enerjisi kullanan, alışılmamış bir enerji şirketi olarak adlandırılır. Bununla birlikte, enerji üretiminin niteliği göz önüne alındığında, üretilen gücün kontrol edilmesi söz konusu olduğunda sınırlamalar vardır, bu da genellikle artı güç üretir. Fazla elektrik enerjisini kullanmanın bir yolu olarak, madenciliğe girmek mantıklı gelmiştir.

Bu fikir zaten daha önce uygulanmıştı. Avusturya'nın uzak bir bölgesinde bulunan eski bir hidroelektrik santrali de madenciliğe açıktır. Bu durumda tesis elektrik nakil hatları eskimiş ve yeniden elektrik satmak için önemli miktarda yenileme maliyeti gerekeceği için askıya alındı. Bununla birlikte, enerji santralinin yanında bir madencilik tesisi kurulursa, iletim hatları gereksiz olacaktır.

Madencilik için uzak yerlerde doğal gücün kullanılması gelecekte muhtemelen artacaktır.

Bu durumda, Kumamoto Energy etkileyici bir hikayedir. Bu şirket ilerleme kaydederse, daha kamuya açık şirketler ve hükümet madenciliğe başlayacak. Ve sonra, eğer dünya üzerindeki her ülke içine girerse, kriptopara güvenliği önemli ölçüde gelişecektir.

Bitcoin ölçeklenebilirlik problemiyle bağlantılı olarak Hong Kong'un sanal para birimi alışverişi yapan Bitfinex, para yatırma ve para çekme işlemleri için Segwit teknik protokolünü tamamen benimsemiştir. Bu, büyük bir yatırım platformunun uyguladığı ilk şey budur.

ABD'deki en büyük sanal para alışverişi sağlayıcısı Coinbase, önümüzdeki hafta Segwit'i kabul eden işlemleri kabul etmeyi planlıyor. Segwit'in havale oranı, bu desteği benimseyerek büyük ölçüde gelişecektir.

Şu anda, bitcoin için işlem ücreti minimum seviyesine ayarlandı ve yaklaşık 5-6 yen (5-6US. Sent) komisyonuyla sorunsuz bir şekilde işlenebilir.

C6492120-FA2F-448A-9975-8D5DCA8248EE.jpeg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×