Jump to content
dremo

Paypal İle Facebook Messenger'Da P2P Para Gönderimi Yapılmaya Başlandı

Recommended Posts

Facebook messenger paypal ile P2P(kullanıcıdan kullanıcıya)para transferi entegrasyonunun tamamlandığını duyurdu.

Paypal bu sene mobil ödeme çözümlerini genişletmek için birsürü fintech firmasıyla ortaklık yapmaya başladı.PayPal, geleceğin mobil para transferinde olduğunu her fırsatta dile getirmekten de kaçınmadı.Öncelik olarak P2P (kullanıcıdan kullanıcıya) ödeme seçeneklerine ağırlık veren paypal bu sayede kullanıcı sayısını da cok fazla arttırdı.

2015 yılından beri kendi sohbet uygulaması üzerinden para transferi yapmaya izin veren Facebook ile daha önce de anlaşmış olan PayPal, kullanıcıların sosyal medya hesabı ile PayPal hesaplarını birleştirmelerine imkan tanıyacak bir entegrasyon oluşturmuştu. Şimdi ise bu ortaklığı bir adım ileriye götürerek, Facebook Messenger uygulaması üzerinden PayPal hesapları aracılığıyla hiçbir aracı olmaksızın kullanıcıdan kullanıcıya (P2P) para transferi yapılmasının önü açıldı.

 

Facebook Messenger üzerinden gerçekleşecek kullanıcıdan kullanıcıya para transferleri için sadece bir defaya mahsus hesap etkinleştirme işlemi gerekiyor. Sosyal medya devinde hesabı olan PayPal müşterileri, para transferi için tercih ettikleri ödeme seçeneği ekranından PayPal simgesinetıklayarak bundan sonraki para transferi işlemlerinde bu teknolojiden istifade edebiliyorlar.

Sadece para gönderme işlemlerinde değil, para alma işlemlerinde de kullanılabilecek bu entegrasyondan şu an için sadece ABD’li kullanıcılaryararlanabilecek.

PayPal tarafından yapılan resmi açıklamada, tüketicilerin her an her yerden para transferi yapmak istediklerine vurgu yapıldı. İleri seviye teknolojilerin iyiden iyiye hayatımıza girdiği şu dönemlerde, yeni neslin para transferi konusunda geleneksel yöntemlerle vakit kaybetmek istemedikleri hakkında bilgi verildi. PayPal olarak yaz ayları boyunca yaptıkları ortaklıklar hatırlatılarak, yeni neslin istediği türden para transferi çözümleri sunmak amacıyla hizmet alanlarını genişlettikleri de söylendi.

2016 yılında Facebook ile yaptıkları anlaşmanın ardından 2,5 milyondan fazla ABD’li kullanıcının hesaplarını sisteme entegre ettiklerini belirten PayPal yetkilileri, Messenger’ı bu ana kadar bir iletişim aracı niteliğinde kullandıklarını, bundan sonra ise doğrudan para transfer aracı olarak kullanacaklarını ifade ettiler.

Screenshot_63.png

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap


Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular

×