Jump to content
oprz

Yeni ICO mevcut. Creativechain: Ücretsiz içerik dağıtımı için merkezi olmayan platform www.creativechain.org/ico

Recommended Posts

bilgilendirme için teşekkürler @oprz. ICO hakkında türkçe olarak biraz daha bilgi verebilirsiniz, daha iyi anlayan arkadaşlarımız girmek isteyebilir.

• Like 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, baybil said:

Takvime bu ICO yu eklemiştim. Ama almadım. DECENT'e yatırımım var çünkü. Ama DECENT'e rakip geliyor desenize.

Biz rakip değiliz, her ICO toplum için yeni bir şeyle katkıda bulunuyor ve dünyayı engelliyor. Yatırımınızla iyi şanslar! :)

tarihinde oprz tarafından düzenlendi
.
  • Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dağıtılan entelektüel mülkiyet için multimedya pazarını yaratıcı zincirleme yapmak ICO'yu başlattı

Merkezi olmayan multimedya içerik platformu, kısa bir süre önce, 15 Mart'ta yayınlanacak olan ve uzun zamandır beklenen Crowdsales kampanyasını (ICO) ilan etti.

Creativechain, herhangi bir dijital içeriğin fikri mülkiyet ve lisansını kalıcı olarak belgelemek için teknoloji blok zincirini, özerk ve merkezi olmayan bir kayıt ve içerik dağıtım sistemi oluşturmak için uygular. Sonuç akılcı sözleşmeler veya Akıllı İşlemler tarafından desteklenen bir ekosistem, hem hukuki olarak hem de ekonomik açıdan yaratıcı toplulukları özgürleştiren ve güçlendiren, yaratma ve kültürel dağılım süreçlerini arttıran tüm aracıları denklemin ortadan kaldıran akıllı eylemlerdir.

Güle Güle Yönetim Varlıkları

Bu platformun yenilikçi önerisi, telif hakkı yönetim birimlerinin geleneksel sistemlerinin merkezileştirilmiş güce meydan okuyor. Creativechain, fikri mülkiyet kayıtlarına açık ve şeffaf bir alternatif olarak sunuluyor. Platform, herhangi bir dijital eserin fikri mülkiyetini belgeleyen bozulmaz zaman damgaları yaratmak için blok zincir teknolojisinin avukatının gücünü uygular.

Aracılık Olmayan İçeriğin Dağılımı

Creativechain'in eşler arası ekosistemi, aracıları yazarların işini daha pahalı hale getiren büyük ücretler belirleyen, opak ve merkezi içerik dağıtım modellerini geride bırakmayı taahhüt ediyor.

Bunu yapmak için, platform "Akıllı İşlemler" olarak adlandırılan özgün bir gelişim üzerine kurulu farklı dağıtım yöntemlerini içerir. Bu tür akıllı sözleşmeler, kullanıcıların birden fazla yöntemle içeriğin dağıtımı haklarını devretmesini sağlar; Doğrudan satış, copyleft lisansları ile dağıtım, bağışlar ve Royalty Free. Başka ilginç bir format da Equiy Crowdfunding metodudur, bu, işin yaratıcısı yatırımcılar için bir katılım yüzdesi sunmaktadır anlamına gelir. Bu şekilde, iş dağıtımının gelecekteki faydaları otomatik olarak tüm mikro-çeviriciler arasında dağıtılır.

Creativechain'de tüm etkileşim ve tüketim verileri kamuya açıktır ve her zaman yazarların ya da tüketicilerin kimliğini ve anonimliğini seçmeye önem verir. Bu yöntemle, sosyal ağa katılan herhangi bir kullanıcı veya distribütör, içerik teklifini eşit şartlarla iyileştirmek için ağ istatistiklerini kullanabilir.

Platform, geliştirmeyi kendi dağıtık uygulamalarını (DAPPS) yaratmak ve bağlamak isteyen diğer multimedya ekipmanlarına ve platformlarına açma amacıyla ücretsiz bir kod lisansı ile yayınlandı.

ICO katılım süreci

Birkaç aylık gelişimden sonra creativechain.org'un ekibi, sanatçıları ve hipermeteri tasarımcıları, yaklaşmakta olan Crowdsales veya Başlangıç Para Fırsatı (ICO) kampanyasını başlattı. 15 Mart'tan 1 Mayıs'a kadar herkes, CREA şifreleme oranını satın alarak projeye katılabilir. Hatta platform, metinleri çevirerek, kampanyayı yayarak veya blok zincirini test etmeye yardım ederek projeyle işbirliği yapmak isteyen herkese lütuf ödül sunmak için kriptokrasitenin bir yüzdesini ayırdı.

Blok zincir teknolojisinin kapılarını tüm yaratıcı topluluklara açacak platform.

Dijital içerik dağıtım medyası öncelikle yenilik yapmaktadır; çünkü klasik iş modellerinden yararlanmaktadırlar. Bunun bir örneği, bazı ülkelerin internetin niteliğini anlamadığı düşünülen bir endüstrinin çıkarlarını korumak için (telif hakkı yönetim kurumlarının baskısı altında) yeniden formüle ettiği tartışmalı telif hakkı yasalarıdır. Sonuç, geleneksel endüstrinin çıkarlarının bilgi edinme ve kültüre erişim hakkı ile çarpıştığı bir dizi gerilimdir. Bu halsizliğin bir yansıması olarak, son on yılda sayısız "özgür yazılım", "açık kaynak" veya "copyleft" hareketleri ortaya çıktı. Telif hakkı endüstrisinin geleneksel olarak verdiği bilginin dağılımı ve geliştirilmesi üzerindeki kısıtlamalarını yıkmak için bu araçların tümü telif hakkını kullanmaktadır.

Son zamanlarda blok zincir teknolojisinin patlak vermesi, aracı olmadan fikri mülkiyetin tescili ve dağıtımı için birçok olanak sağlıyor. Vekilin gücü, sayısal P2P içeriğinin merkezi olmayan dağılımıyla birlikte, dijital kültürün çağında yeni bir paradigma kayması ifade eder.

Creativechain, kuşkusuz tüm içerikli kayıtların en merkezi olmayan kitaplarını oluşturmak için tüm yaratıcı toplulukları Blockchain teknolojik devrimine dahil etmeye yardımcı olacak güçlü bir proje sunuyor.

• Like 1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Just now, oprz said:

Dağıtılan entelektüel mülkiyet için multimedya pazarını yaratıcı zincirleme yapmak ICO'yu başlattı

Merkezi olmayan multimedya içerik platformu, kısa bir süre önce, 15 Mart'ta yayınlanacak olan ve uzun zamandır beklenen Crowdsales kampanyasını (ICO) ilan etti.

Creativechain, herhangi bir dijital içeriğin fikri mülkiyet ve lisansını kalıcı olarak belgelemek için teknoloji blok zincirini, özerk ve merkezi olmayan bir kayıt ve içerik dağıtım sistemi oluşturmak için uygular. Sonuç akılcı sözleşmeler veya Akıllı İşlemler tarafından desteklenen bir ekosistem, hem hukuki olarak hem de ekonomik açıdan yaratıcı toplulukları özgürleştiren ve güçlendiren, yaratma ve kültürel dağılım süreçlerini arttıran tüm aracıları denklemin ortadan kaldıran akıllı eylemlerdir.

Güle Güle Yönetim Varlıkları

Bu platformun yenilikçi önerisi, telif hakkı yönetim birimlerinin geleneksel sistemlerinin merkezileştirilmiş güce meydan okuyor. Creativechain, fikri mülkiyet kayıtlarına açık ve şeffaf bir alternatif olarak sunuluyor. Platform, herhangi bir dijital eserin fikri mülkiyetini belgeleyen bozulmaz zaman damgaları yaratmak için blok zincir teknolojisinin avukatının gücünü uygular.

Aracılık Olmayan İçeriğin Dağılımı

Creativechain'in eşler arası ekosistemi, aracıları yazarların işini daha pahalı hale getiren büyük ücretler belirleyen, opak ve merkezi içerik dağıtım modellerini geride bırakmayı taahhüt ediyor.

Bunu yapmak için, platform "Akıllı İşlemler" olarak adlandırılan özgün bir gelişim üzerine kurulu farklı dağıtım yöntemlerini içerir. Bu tür akıllı sözleşmeler, kullanıcıların birden fazla yöntemle içeriğin dağıtımı haklarını devretmesini sağlar; Doğrudan satış, copyleft lisansları ile dağıtım, bağışlar ve Royalty Free. Başka ilginç bir format da Equiy Crowdfunding metodudur, bu, işin yaratıcısı yatırımcılar için bir katılım yüzdesi sunmaktadır anlamına gelir. Bu şekilde, iş dağıtımının gelecekteki faydaları otomatik olarak tüm mikro-çeviriciler arasında dağıtılır.

Creativechain'de tüm etkileşim ve tüketim verileri kamuya açıktır ve her zaman yazarların ya da tüketicilerin kimliğini ve anonimliğini seçmeye önem verir. Bu yöntemle, sosyal ağa katılan herhangi bir kullanıcı veya distribütör, içerik teklifini eşit şartlarla iyileştirmek için ağ istatistiklerini kullanabilir.

Platform, geliştirmeyi kendi dağıtık uygulamalarını (DAPPS) yaratmak ve bağlamak isteyen diğer multimedya ekipmanlarına ve platformlarına açma amacıyla ücretsiz bir kod lisansı ile yayınlandı.

ICO katılım süreci

Birkaç aylık gelişimden sonra creativechain.org'un ekibi, sanatçıları ve hipermeteri tasarımcıları, yaklaşmakta olan Crowdsales veya Başlangıç Para Fırsatı (ICO) kampanyasını başlattı. 15 Mart'tan 1 Mayıs'a kadar herkes, CREA şifreleme oranını satın alarak projeye katılabilir. Hatta platform, metinleri çevirerek, kampanyayı yayarak veya blok zincirini test etmeye yardım ederek projeyle işbirliği yapmak isteyen herkese lütuf ödül sunmak için kriptokrasitenin bir yüzdesini ayırdı.

Blok zincir teknolojisinin kapılarını tüm yaratıcı topluluklara açacak platform.

Dijital içerik dağıtım medyası öncelikle yenilik yapmaktadır; çünkü klasik iş modellerinden yararlanmaktadırlar. Bunun bir örneği, bazı ülkelerin internetin niteliğini anlamadığı düşünülen bir endüstrinin çıkarlarını korumak için (telif hakkı yönetim kurumlarının baskısı altında) yeniden formüle ettiği tartışmalı telif hakkı yasalarıdır. Sonuç, geleneksel endüstrinin çıkarlarının bilgi edinme ve kültüre erişim hakkı ile çarpıştığı bir dizi gerilimdir. Bu halsizliğin bir yansıması olarak, son on yılda sayısız "özgür yazılım", "açık kaynak" veya "copyleft" hareketleri ortaya çıktı. Telif hakkı endüstrisinin geleneksel olarak verdiği bilginin dağılımı ve geliştirilmesi üzerindeki kısıtlamalarını yıkmak için bu araçların tümü telif hakkını kullanmaktadır.

Son zamanlarda blok zincir teknolojisinin patlak vermesi, aracı olmadan fikri mülkiyetin tescili ve dağıtımı için birçok olanak sağlıyor. Vekilin gücü, sayısal P2P içeriğinin merkezi olmayan dağılımıyla birlikte, dijital kültürün çağında yeni bir paradigma kayması ifade eder.

Creativechain, kuşkusuz tüm içerikli kayıtların en merkezi olmayan kitaplarını oluşturmak için tüm yaratıcı toplulukları Blockchain teknolojik devrimine dahil etmeye yardımcı olacak güçlü bir proje sunuyor.

Sevgili Türk arkadaşlarımız, özür dilerim çeviri doğru değilse

• Like 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oprz, 20.03.2017 - 03:26 tarihinde yazdı:

Sevgili Türk arkadaşlarımız, özür dilerim çeviri doğru değilse

Translation is almost perfect :) thank you for your attention.

• Like 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: dremo
      Bitcoin’in ana ağı için üretilen lightning network ün (LN) ilk mobil uygulaması Eclair Wallet 4 Nisan 2018de yayınlandı. Fransız teknoloji start-up’ı ACINQ android kullanıcıları için cüzdanı Google Play’e sürdü.
      İşyeri çalışanlarının kullanması için sürülen versyon 5.0 ve daha üst sürümleri normal Btc ağından daha düşük ücretle daha hızlı ödemeler gerçekleştirebiliyor. Transferlerin de zincirde çok daha hızlı yapıldığı onaylandı.
      GitHub’da yeni ürünün tanıtımını yapan ACINQ “The Eclair Wallet yeni jenerasyon lightning network için hazır cüzdandır. Normal bir BTC cüzdanı olarak kullanılacağı gibi lightning network e bağlanarak daha ucuz ve anlık ödemeler yapabilir. Bu yazılım Eclair tabanlı olup lightning network standartlarını takip ediyor.” Yazdı.
      Buna rağmen cüzdan belli sınırlamalarla geliyor. Yazılan açıklamaya göre lightning network kanalları sadece çıkışlı. Yani  LN ile ödeme yapabilecekken LN ile ödeme alamayacaksınız. Kullanıcılar ileriki dönemde tamamen kullanabilmeyi umud ediyorlar ve bir çok kişi cüzdanın iOS sürümünü de beklemekte.
      ACINQ, 2014’te kurulmuş Paris menşeili , Bitcoin ekosistemi için ürün ve servis üreten birfirmadır.
      Kaynak: https://bitcoinmagazine.com/articles/first-lightning-network-wallet-app-now-available-google-play/

Open-Source yazılım üreticisi Block.one, yazılım geliştirme platformu olan Github’da blokzincirlerinde ölçeklenebilirliğe yoğunlaşmış EOS.IO Dawn 3.0 isimli bir platform’un önsürümünü yayınladı.
      Dawn 2.0 geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanmasından sonra 6 Nisanda 3.0 yayınlanması EOS.IO 1.0’a giren yolda önemli bir mihenk taşı olduğu belirtildi.
      Bu ayın başında Block.one ve Alman Finlab EOS yazılımı geliştirmek için 100 milyon dolarlık bir yatırımla ortak olduklarını açıklamışlardı.
      EOS.IO Medium’un paylaşımında blokzincir içi iletişim amaçlarına ulaştıklarını belirttiler. Nihai ölçeklenebilirlik özelliği dedikleri özelliğin sektörün aradığı şey olduğunu belirttiler. Bu sayede blokzincirelr arası iletişim blok-zincir içi iletişim kadar güvenli hale gelecek.
      Dawn 3.0’ın yeni özelliklerinden en önemlisinin, kullanıcısına ayarlanabilir gecikmeli işlem sağlaması denildi. Kullanıcı, bir hackerın transfer işlemini tamamlamadan önce hacklendiğinin farkına varmasını sağlıyor ve  zamanından önce müdahele edilebilmeye olanak sağlıyor.
      The Medium’daki postta  EOS.IO nun açık network’de kullanıcının arzu ettiği kadar çok zincirle çalışabilmesini sağlayacağını ve yüksek marketler sermayelerinin ekonomik teşviklerin güvenliğinde de büyük bir avantaj sağlayacağı belirtildi.
      Firma tam sürüm olacak ve bütün özellikleri içinde barındıracak  olan EOS.IO 1.0’ı haziran ayında piyasaya sürmek istediklerini belirttiler. 
      Kaynak: https://cointelegraph.com/news/eosios-dawn-30-platform-added-to-github-claims-blockchain-interoperability

Birleşik Devlerler yatırım fonu olan Soros Fon Yönetimi kriptoparalara yatırım yapmaya hazırlanıyor. 26 milyar dolarlık bir sermayeye sahip olan kurum, George Soros’un yakın zamandaki “Balon” açıklamasından sonra beklenmedik bir şekilde kriptopara yatırımı yapmayı planladıklarını açıkladı.
      Bloomberg’e göre, Global mikroekonomik yatırım sorumlusu Adam Fisher kurum içi bir onay geldiğini ama daha işlemlere başlamadıklarını belirtti.
      Soros, 25 Ocak’ta, Davos’taki Dünya Ekonomi Forumu’ndaki konuşmasında  BTC gibi kriptoparaların değişkenlik ve değerlerinin spekülasyonlara çok açık olması sebebiyle bir para olarak varsayılamayacağını belirtmişti. Değerinin gün içindeki bir yanlış anlaşılma sebebi ile bile %25 oranında değişebilmesini sebep gösteren Soros, “Bu bir spekülasyondur” dedi.
      Kriptoparaları  eleştirirken herhangi bir tahminde bulunmayan Soros’un konuşmasından beri kriptoparalar %50 oranında değer kaybetti.
      Aslında Soros 2017nin başlarında Bitcoin’i ilk kez alım-satım aracı olarak kullanan büyük firma olan Overstock.com’un en büyük üçüncü hisse sahibi olarak kriptopara aktivitelerine girmişti.
      Kaynak: https://cointelegraph.com/news/soros-fund-management-plans-to-launch-cryptocurrency-trading-report-says

Kriptoparaları fonlayan şirketlerin 2018de maruz kaldığı kurdaki değişkenlik kaynakların %10luk bir kısmının çekilmesine sebep olabilir.
      Bloomberg’in haberine göre 2 Nisan’daki kriptovarlıklardaki düşüş soucu fonlarda ciddi bir yavaşlama olduğu gözlemlenmiş. 2017’de 170 sermaye ticarete başlarken 2018in ilk üç ayında sade 20 yeni oyuncu ortaya çıkmış.
      Bir yandan da bir çok fon çoktan çekilmişken Alpha Protocol “potansiyel mevzuat ve market riskleri” yatırımcıların paralarını cekmelerine sebep olduğunu belirtti.
      Birleşik Devletler Güvence ve Takas Komisyonu, 100 adet fon’a inceleme başlatılacağını belirtti. 
      Bloomberg'den Joe Weisenthal Birleşik Devletlerdeki fonların aralarındaki duyguyu aktarırken, “Hala tamamen şeffaflığımız yok ama gerçekten tamamem temiziz.” Dedi.
      Şu an 220den fazla fon operasyon yürütürken bazı kaynaklar, uzun vadede sadece 50 tanesinin gerektiği kadar sermayeye sahip  kuruluşlar olduğundan endişe ediyor.
      Kaynak: https://cointelegraph.com/news/regulatory-uncertainty-could-kill-10-of-crypto-hedge-funds-by-2019
      Bitcoin madenciliğine özel donanım üreten Bitmain firması, uzun zamandır konuşulan Ethereum Madenciliği Donanımını bu pazartesi perdesini kaldırdı.
      Bitmain’in web sitesine göre 800 Dolardan satışa çıkacak The Antminer E3 bu temmuzda satışa çıkacak. Haberi Twitter’dan da duyuran firma açıklamasında “Kullanıcı başı bir ünite” olarak satılacak ürünlerinin, Çin’e ve Tayvan’a satışınada kısıtlamalar getirdiğini belirtti.
      Tahmin edileceği üzere haber çıkar çıkmaz ön satış listeleri dolup taşarken. İlk parti ürünün tamamen tükendiği belirtildi.
      Çin menşeili Technews.cn’nin şubat ayında sızdırdığı özellikler ürünün üretimi hakkında ipuçları verimişti. Susquehanna analizcisi Chiristopher Rolland’ın CNBC’e belirttiğine göre AMD ve Nvidia gibi ürünleri dünya kriptocuları tarafından çok tercih edilen firmalara rağbetin azalacağını söyledi. Rolland, geçen hafta yaptığı son Asya gezisinde ASIC’ın geliştirimesinin tamamlandığını ve 2018in ikinci çeyreğinde sevklere başlayacağını yazmıştı.
      Buna rağmen ethereum ekosistemi gelecek olan Asic sistemini bloklamak için protokol değişikliğine gidebilir. Geçen hafta bir geliştiricinin Asic lere karşı işine çomak sokmak amaçlı  bir eteryum geliştirmesi teklifi götürmüştü. 
      Kaynak: https://www.coindesk.com/bitmain-confirms-release-first-ever-ethereum-asic-miners/

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Güncel Konular

Hakkımızda

Bitcoin, Kripto Paralar ve Finans Teknolojileri konularında türkçe içerikler sunarak, ekosistemin büyümesine katkı sağlamak isteyen bir grubuz. Kripto para madenciliği ve borsaları konularında eğitim, destek, tartışma forumlarımızı takip ederek görüş ve tecrübelerinizle sizler de bize katkı sağlayabilirsiniz.

İletişime Geçin

Twitter

Güncel Konular