Netflix Orjinal Filminde Ethereum’u Öne Çıkardı

Etkileyici bir gelişme olarak nitelendirilebilecek olan , çok sevilen akış platformu Netflix, yakın zamanda çıkarılan film de Ether’i öne çıkardı. Söz konusu film, bir Netflix orijinali olan ve ikinci sezonuyla birlikte geri dönen OA adlı bir bilim kurgu gerilim filmi.

Seri, kurgusal çevrimiçi bilgi yarışması oyunu Q Symphony’ye dayanan ETH (Ether) kullanımını içeriyor. Q Symphony oyununu oynayarak önemli miktarda ETH kazanan bir karakter içeriyor. Burada, dijital para birimi merkez aşamasına geçiyor, ancak ilginç bir şekilde bu katılımın kara para aklama, ticaret veya karanlık web ile hiçbir şey yapması gerekmiyor.

Kitlesel çekiciliğinin ardından, web serisi The OA, dijital para birimini öne çıkarmaya devam ediyor. Ether, birinci bölümde, Q Symphony adlı kurgusal bulmaca oyununun oyuncularına ödül olarak verilen bir para birimi olarak tanıtıldı.

Aslında, filmin doğaüstü olduğu kadar bilim kurgu karışımından da büyük ölçüde etkilendiği görülüyor. Seri, ETH’yi Q Symphony aracılığıyla önemli miktarda yapan aynı zamanda kadın karakterinin kaybolması ile başlar.