Blockchain, Gelecekteki Kredi Kartlarını Değiştirecek mi?

Blockchain ödeme seçenekleri için potansiyel sonuçlar günümüzde geniş. Şu anda Blockchain’in kredi kartlarını er ya da geç yerine geçebileceği düşünülebilir. On yıl önce, banka veya kredi gibi dijital kartlar finansal işlere girdi ve birkaç değişiklik yaptı. Dürüst olmak gerekirse, hayatımızı daha rahatlattı. Ancak, şu anda blockchain yardımı ile, çok daha basit ve az maliyetli olabilir. Bankalarla veya bankalar olmadan blockchain ödeme sistemleri piyasa tahminlere göre daha fazla katlanacak.

Kripto’nun Kredi Kartlarını Değiştirmesinin Sebepleri

 • Kredi kartı bilgilerinizi bir satıcıya verdiğinizde, onlara finansmanınıza erişmeleri konusunda onlara güvende olursunuz. Bu kart detayları daha sonra merkezi sunucularda depolanır ve bu da bilgisayar korsanlarına bir saldırı için altın madeni niteliğindedir.
 • Kripto bu konuyu her bakımdan etkili bir şekilde önemser. Her satıcıya kart bilgilerinizi vermek yerine, özel anahtarınızı kullanarak imzalı bir değişim gönderiyorsunuz. Bu onaylı değişim, göndericiye, finansmanın kabul ettiği ve açığa çıkardığı şeyleri verir;
 • İmza veya özel anahtarı borsadan ayıramazlar. Bu, satıcının merkezi sunucularının, kaybedilen fonların getirilmesi nedeniyle saldırıya uğraması tehlikesini ortadan kaldırır. Müşteri, ödeme yapma kapasitesine sahipken, kendi özel anahtarlarının sorumluluğunu tamamen üstlenebilir.
 • Birçok kişi, büyük ölçüde maliyet ve öngörülemezlik konusundaki spekülatif alışverişinin egemen olduğu bu sorunlu unsurla ilgilenmeyi ihmal ediyor.

Blockchain Ödeme Sistemlerinin Uygulanması

 • Raporlarda belirtildiği gibi, bankaların% 69’u ve parayla ilgili vakıflar, kabul edilen blokaj zincirleriyle farklı şeyler deniyorlar.
 • Tüm dünyadaki bankaların yarısı, blok zinciri ödeme yeteneklerini geliştirmek için fintech organizasyonuna sahip bir ekip olarak çalışıyor.
 • Kısa süre önce yapılan bir raporda, dünya genelindeki 75 bankanın 75’inin Ripple’in inovasyonunu kendi blok zinciri ödeme çerçeveleriyle denediği gösterilmiştir.
 • Blockchain çevrimiçi yaptığınız her ödemenin güvenliğini artırır. Aynı şekilde sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için daha iyi yaklaşımlar açmaktadır.

Son Haberler

 • Bitpesa, ödeme cüzdanını veya banka hesabını ödemeden ödemeleri göndermenizi ve almanızı sağlayan bir Kore kuruluşu.
 • Bu aynı tip blok zinciri ödeme çerçevesi, halihazırda çeşitli ülkelerdeki ödemelerinize yardımcı olacak bir bankacılık mali temeline sahip olmanızı beklemeyen farklı kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır.
 • Ripple ve IBM gibi markalar, yerel paradaki ödemeleri kabul eden ve bu zincirleme inovasyonunu kullanan bu fonları harekete geçiren kendi blok zinciri ödeme çerçevelerini oluşturmaya çalışıyorlar.
 • 2017 yılında çıkan haberlerde Mastercard, ürün ve hizmetlerinin ödemelerini işlemek için farklı para standartlarında blok zinciri kullanıyor. Bu, mevcut parayla ilgili çerçevede blockchain ödeme yeniliğinin avantajlarını kullanmaya yönelik ilk adımdır.
 • Blockchain ödeme çerçevelerindeki bir diğer önemli gelişme, blokların IoT cihazlarında nasıl yapıldığını ve takip edildiğini değiştiren Blockchain ve IoT (Nesnelerin İnterneti) birliğidir.
 • Blockchain şimdi Mastercard ödemelerinde çok daha fazla ilerlemeye sahip. Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimleri, hızlı, düşük maliyetli ödemeleri almak için herkesin dünyaya göndermek ve almak için kullanabileceği açık bloklara dayanmaktadır.

Blockchain Ödeme Platformlarının Kredi Kartlarına Göre Yararları

Blockchain inovasyonu, ödeme borsalarını dünya çapında ele almak için tüm durumu değiştiriyor. Blockchain ile güçlendirilmiş yönetimlerin yükselişe geçmesinin ve son yıllarda önemli ölçüde gelişmesinin nedeni budur.

Markalar, kuruluşların kuruluşlara, dünya çapındaki kuruluşlara ve insanlara daha yüksek güvenlik, şeffaflık ve kullanılabilirlik düzeyi vermelerini sağlamak için blok zinciri tabanlı protokoller planlamalarını kolaylaştırmak için pazarda çalışmaktadır.