WordPress’e KriptoPara İle Ödeme Alabilme Özelliği Eklendi

Açık kaynaklı web sitesi oluşturma aracı olan WordPress, günümüzde var olan en rahat ve en güçlü blog ve web sitesi içerik yönetim sisteminden (veya CMS) biridir. Birçok girişim, basitliği ve esnekliği nedeniyle WordPress‘i kendi web sitelerini kurmada tercih ediyor. Artık WordPress‘te bir kripto para birimi özelliği sunulmasıyla, kripto gelirine dayanan işletmeler kripto ödemeler konusunda büyük avantajlar elde edebilirler.

Kullanıcı web sitesine bir eklenti yüklediğinde, kripto para biriminde doğrudan ödeme alabilir. Kripto Ödeme İşlemim eklentisi eşler arası işlemlerde yüzde sıfır komisyon ile otuzdan fazla kripto para biriminde ödeme almaya sahip bir eklentidir. Ücretsiz sürümde, eklenti ayda üç ödeme almaya izin verir. Ayrıca 59 USD tutarındaki ücretli abonelik sınırsız işlem yapılmasına izin verir.

Bir ödeme yapmadan önce bir kullanıcının bilgileri izleyebilmesi için web sitesinin kripto para birimleri fiyatlarını görüntülemesini sağlayan başka bir eklenti daha vardır. Cryptocurrency Price Widget, 3.600’den fazla koin ve 160 fiat para birimi için gerçek zamanlı fiyat güncellemelerini gösterir.

‘My Crypto Checkout’ and ‘Cryptocurrency Price Widget ’eklentileri WordPress panosundaki Eklentiler sayfasında bulunabilir. Eklentiler, “Yeni Ekle” seçeneğini seçerek indirilmeli ve etkinleştirilmelidir. MCC’de, tercih edilen şifreleme para biriminin. Para Birimleri ’sekmesinde ayarlanması gerekir. Yazılım Woocommerce ve Easy Digital Downloads’ı desteklediğinden, tercih edilen platform için ödeme ağ geçidi ayarlarının da yapılması gerekmektedir.

Kripto topluluğu hızlı ve ucuz elektronik ödemeleri tercih eder. Web sitesi kripto para birimi ödeme seçeneklerini entegre ederek ve dijital varlıklar hakkında piyasa bilgisi sağlayabilir.