Artık İnsanlar Apple Pay ve Samsung Pay ile Satın Alma Yaparken IOTA’yı (MIOTA) Kullanabilicekler

IOTA Vakfı, Zeux adlı Londra merkezli bir fintech firması ile ortaklığını ilan etti. Bu ortaklık, MIOTA‘nın mağaza içi ödeme aracı olarak kullanılmasını sağlayacaktır.

Henüz kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye hazır olmayan işletmeler veya tüccarlar var. Ancak Zeux’un kripto para birimlerini kabul ettiği haberi, senaryonun değiştirilmesinde yardımcı olacaktır; Ayrıca, IOTA paralarının benimsenmesinin arttırılmasına da yardımcı olabilir. Londra merkezli bu şirket Nisan ayında Avrupa ve ABD’de bir uygulama başlatıyor olacak. Apple Pay veya Samsung Pay kullanan tüccarlar yakında IOTA kriptoyu kabul ediyor olacak.

Bu yeni Zeux uygulaması, kullanıcıların tek bir tıklamayla kesintisiz ve uygun fiyatlı işlemler yapmalarını sağlayacak. Zeux‘un kurucusu Frank Zhou şöyle dedi:

Sıfır işlem ücretine sahip dağıtılmış bir defter olarak, Tangle, müşteri verilerimizi oluşturmamız için yeni ve gelecek bir zincirdir DApp […] bu, yolculuğumuzda ileriye bir adım daha çıkmaktadır. IOTA ile çalışmayı ve müşteri tabanlarına daha fazla finansal özgürlük vermeyi dört gözle bekliyoruz.

Zeus’un ana sloganı, geleneksel satış noktası (POS) ve kripto para birimleri olarak birleştirilmiş bir çözüm sunmaktır. Bu ortaklıktan faydalanmak isteyen ve MIOTA ödemelerini kullanmak isteyen her kripto kullanıcısı, bu seçenek ile devam etmek ve satıcıların POS’larına karşı Apple Pay ve Samsung Pay kurmak zorunda kalacaktır.