Alibaba, Bulut Bilişim,Blockchain ve Diğer Teknolojik Hizmetleri Teşvik Etmek İçin Aerospace ile Ortaklık Kurdu

Çin e-ticaret devi şirketi Alibaba, son zamanlarda önemli yazılım geliştiricisi ve sağlayıcısı Aerospace Information ile ciddi bir ortaklığa girdi. Her iki şirket de temelde bulut bilişim blok zinciri ve diğer teknolojik gelişme hizmetleri için stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladı. Çin Halk Cumhuriyeti Menkul Kıymetler Gazetesi’nin 21 Mart’ta yaptığı haber anlaşmayı duyurdu.

Menkul Değerler Raporları uyarınca, her iki şirketin de kaynaklarını entegre etmek ve derinlemesine işbirliği yapmak için kendi teknolojilerini kullanacaklarını belirtmektedir. Her iki şirket arasındaki yeni anlaşma ile üzerinde çalışacakları konular bulut bilişim, finans, vergi ve devlet bazlı yönetimdir.

Aerospace Information’in Alibaba ile ortak olacağını, belirten yayına göre.

7. aydan önce, Alibaba Group’un başkan yardımcısı Liu Song, şirketin sınır ötesi tedarik zincirleri için blockchain teknolojisini kullanmayı planladığı ve ekosistemi yerel yönetimlere bağlamayı planladığı bir açıklama yaptı ve

“Blockchain teknolojisi alanında, her iki işbirliğindeki şirket, blockchain teknolojisinin gelişimini teşvik etmek için bulut tabanlı çözümler sunacak” dedi.

Raporlara göre şirketler için temel amaç, yepyeni ürünler yaratmak zorunda oldukları blok zincir teknolojilerini entegre etmek için yeni yöntemlerle ortaya çıkmaktır. Ayrıca, Çin’de blok zinciri teknolojilerini büyütmeye yardımcı olabilecek ve bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olabilecek çözümler sunmayı arzu ediyorlar.

Alibaba, Çin’in önde gelen e-ticaret şirketlerinden biridir ve şirketin müşterilerine hayati öneme sahip çözümler sunmaya odaklandığı oldukça açıktır. Çin, blockchain teknolojisinin büyük bir hayranıydı ve artık bir sır değil. Bununla birlikte, ülkenin çoğu yerinde kripto para birimleri yasaklanmıştır.

Alibaba, ekim ayında, üçüncü tarafların akıllı sözleşmelere müdahale etmesine izin verecek blockchain tarafından desteklenen bir sistem için patent başvurusunda bulundu.