Tesla CEO’su Elon Musk Bir kez daha Sınırları Zorluyor

Gösterişli CEO’su ve ilk hızlı elektrikli otomobilini üretme iddiasıyla yakın zamanda popüler olan bir otomobil imalat şirketi olan Tesla. Şirket şu ana kadar birçok iddiada bulundu ve şu an için vaat edilen teslimat numaralarına ayak uyduramadığı için kritik bir aşamaya geliyor. Şirket, Model 3 markası altında uygun fiyatlı Tesla otomobil yelpazesi üretmiştir. Ancak CEO’nun kendisi dediği gibi,bu modelin üretimi şirketin üretim ve lojistik krizine soktu.

Şirketin CEO’su bir şey söylediğinde, anlamı ve etkisi ile geliyor. Tesla CEO’su neden bunları söyledi? Aslında, Tesla, yeterli sayıda Model 3 üretemedi. Şimdi asıl sorun, talep edilen birimleri teslim edememesidir.

Piyasadaki insanlar ve hatta Tesla çalışanları bile Musk’un çabalarını sonuna kadar kullandığı gerçeğini görmezden gelmiyor. Tesla’nın meseleleri burada bitmiyor, Elon Musk, SEC tarafından Twitter postaları için saldırıya uğradı. Musk’ın SpaceX ve Boring Company gibi diğer taahhütleri nedeniyle hatalar yaptığı ve Tesla’nın dikkatini dağıtdığı söyleniyor. Sebep ne olursa olsun, piyasa durmayacak ve hiçbir zaman aynı ve ciddi hataları tekrar etmeyecek.

Şu anda, belki de Tesla en iyi otomobil markasına sahip olsa da, sadece bir lüks markanın ötesinde bir şey haline gelmesi de onu aşındırma riskine sokuyor.

Tesla, Inc, ABD merkezlidir ve bilinen bir otomobil ve enerji şirketidir.