Amerikan Finans Şirketi Visa Crypto için Blockchain Uzmanı Arıyor

Amerikan çokuluslu finansal hizmetler devi Visa şirketi, proje yöneticilerini kripto ekibi ile birlikte çalışmak için işe alıyor. Visa‘nın en yeni iş ilanı, Visa Fintech firmasında çalışmak için blockchain ve kriptopara ile ilgili bilgileri olan tam zamanlı bir teknik ürün müdürü görevini aradığını belirtmektedir.

Visa Company, saniye başına yüksek işlem (tps) kripto para birimleri veya Bitcoin (BTC) vaadiyle geride kalmak istememektedir ve bu nedenle, şirket, gelişen teknoloji ile güncel kalabilecek birini işe almak istemektedir.

Visa Fintech‘in müdürünü bulmak için San Francisco merkezli SmartRecruiters firmalarında listelenmiştir.

Ürün Müdürünün Sorumlulukları

Şirketin şifreleme parası bazlı zorlukları için ürün stratejisini ve yol haritasını yönetecek.
Visa‘nın ana yetkinliklerinden yararlanan ürünler geliştirmek için fırsatlar düşünücek ve uygulayacak.
Ürünün kapsamını ve özelliklerini tanımlayacak, son teslim tarihlerine ulaşmak için en son gelişime göre yeniden düzenleyebilmeli veya değiştirebilmelidir.
Piyasa yorumlarını motive edicek ve sunucak ve tüm ekip hakkında bilgi paylaşmalı ve liderliği uygulamalıdır.
Güncel kalıcak ve çoğunlukla açık kaynaklı projelerle son teknoloji ile temas kurucak ve Visa’nın IP portföyünü desteklemek için elinden geleni yapacak.
Yönetici rolü ve diğer blok zinciri pozisyonu için gereken nitelik, adayın üst düzey bir üniversiteden mezun olmuş olması ve kriptografi, kripto para birimi alanı hakkında ileri ve derin bilgiye sahip olması gerektiğidir.

Visa‘nın kripto takımı, Fintech Product Group’un bir parçası,Visa ve diğer fintech şirketlerine daha fazla değer katacak yenilikçi ürünler geliştirmek için Visa araştırma ekibiyle birlikte çalışacak.

VISA CEO’su AI Kelly bir röportajında ​​Bitcoin ve diğer kripto para birimleri karşıtlarını düşünmediğini, çünkü ödeme araçlarından ziyade emtia olduklarını, şu anda bir ödeme sisteminden çok emtia olduklarını belirtti.

AI Kelly’nin yorumları sayesinde, kripto para biriminin bir ödeme aracı olarak daha baskın hale gelmesi durumunda Visa‘nın kripto para birimini ve blok zinciri tabanlı teknolojiyi düşünmek için esnek olduğu kesindi. Blockchain teknolojisi son zamanlarda büyüdü ve şimdi şirketin araştırması için değer.

Şirketin bir kripto takımı kurması, kripto para birimi ödemelerini daha ucuz, daha konforlu ve hızlı hale getirmeye çalışan fintech ürünlerinin artmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin, Bitcoin Lightning ağı çok gelişti; birkaç başlangıç, kartları ve satış noktası terminallerini içeren çeşitli şifreleme ödeme sistemleri geliştiriyor.

Visa Company, önceki yılda Visa’nın B2B Connect sınır ötesi ödeme platformuna yönelik blockchain temelli bir dijital kimlik sistemi uygulamıştı.

Visa Company‘nin kripto ekosistemine girme kararı, gelişmekte olan blockchain teknolojisinde ilerlemek için bir çabadır.