İsviçre’deki En Büyük Kripto ATM Ağı Hangi Koin’i Kabul Etmeye Başladı?

Bitcoin Cash artık İsviçre Alpleri’ndeki en büyük kripto ATM ağında kullanıma sunulmuştur. İsviçre’de kripto para birimleri almak ve satmak için en büyük ve en gelişmiş Crypto ATM Ağı’nı işleten Värdex Suisse, 19 Mart’ta bir tweet yoluyla haberleri açıkladı.

“Bitcoin cash (BCH) artık çevrimiçi ve tüm ATM’lerimizde mevcut!”,

Tweet’i @vaerdex şirketinin resmi twitter tanıtıcısı tarafından yazıldı.

Värdex Suisse, kripto dünyasına ve dijital varlıklara olan artan talebe kolay, hızlı ve güvenli erişim sağlayan bir İsviçre Blockchain POS ve servis sağlayıcısıdır. Görevleri, dijital para birimlerinin alım ve satım işlemlerini banka ATM’lerine yapılan düzenli ziyaretler kadar kesintisiz ve sorunsuz kılmaktır. 2017 yılında aslen Bitcoin Suisse AG tarafından başlayan şirket, web sitesi başına yüksek yerel pazar taleplerini karşılamak için 2017 yılının sonlarında bağımsız bir şirket haline geldi. Värdex Suisse AG, Finansal Hizmetler Standartları Birliği (VQF) üyesi ve Crypto Valley Zug Topluluğunun bir üyesidir.

Şirketin web sitesine göre Bern, Zürih, Cenevre, Basel, Lucern ve Lozan gibi büyük İsviçre şehirlerinde 26 ATM lokasyonu var. ATM izleyici web sitesi olan “Coin ATM Radar” a göre İsviçre genelinde yaklaşık 52 bitcoin ATM ve kripto satıcıları bulunmaktadır. Bunların çoğu şu anda bitcoin nakit alımlarını ve satışlarını desteklemektedir. Bildirildiğine göre, BCH hızlı ve düşük ücretli işlemlerden dolayı popülerlik kazanıyor ve bu nedenle dünya çapında Bitcoin Cash’in kabulünde bir artış oldu.

İsviçre, Avrupa’da kripto para birimi devrimi yapan birçok ülkeden biri olmuştur. Alp milleti aktif olarak kripto şirketleri ve blok zinciri şirketleri için uygun koşullar yaratmaya çalıştı. Yetkili makamlar, blok zinciri eğiliminden yararlanmak ve kripto içerisine göre sağlam bir yerel kripto merkezli bir endüstri kurmak için ciddi çaba sarf ediyorlar. Küçük, büyüleyici bir şehir olan Zug, dünyanın en büyük blok zincirleme işletmeleridir. Bölgedeki Kripto Vadisi Birliği “blok zincirleme ve kriptografik teknolojiler için dünyanın önde gelen ekosistemini” oluşturmayı hedefliyor.