Colorado Eyaleti KriptoPara Yasasını İmzaladı

Colorado Eyaleti Valisi olan Jared Polis, ‘Colorado Digital Token Yasası’ olarak bilinen dijital para dostu bir eylem imzaladı.

Dijital tokenlerle uğraşan tüm kripto para birimi brokerleri, bayileri ve satıcıları, sınırlı şartlar altında yapılan yeni yasa ile devlet lisanslama gereksinimlerinden muaf tutulmaktadır. Yasaya göre, menkul kıymetlerin kaydı ve ticaret yapan kişilere sınırlı istisnalar sunuluyor. Tasarının Ocak ayında önerilmesi gerekiyordu.

Bu yasa 2 Ağustos 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Vali Jared Polis’in Dijital Token Yasası’nı imzalayan bir fotoğrafı, Colorado’nun baş bilgilendirme memuru Theresa Szczurek tarafından tweetlendi ve “Blockchain teknolojisi için heyecan verici bir gün” olarak belirlendi.

Bu, şarlatanların güvenlik yasalarını ihlal edebileceği anlamına gelmez. ”Ayrıca, insanların buna karşı çıktıkları için anlamadıklarını söyledi. Bunu dinledikten sonra, Altın tarafından özel sektörün birkaç üyesinin sonuçlarından hayal kırıklığına uğradığını hissettiği belirtildi.

İmzalanan yeni yasa, milletvekillerine göre birçok yeni işin yaratılacağından Colorado ekonomisini artıracağı için insanlara umut verdi. Aynı zamanda devletin yatırımcılarını, geliştiricilerini ve risk kapitalistlerini çekecek.

Dijital Koin Yasası uyarınca, kripto para birimleri dijital jetonun birincil amacı ise, tüketim amaçlı bir amaç ise, devlet menkul kıymetler kanunundan muaf tutulur. Öte yandan, kripto belirteçleri “spekülatif veya yatırım amaçlı” olarak kullanılıyorsa, muaf değildir.