ABD’deki New York Times, Blockchain Tabanlı Yayıncılık İçin Blockchain Teknolojisini Test Etmek İçin Girişimlere Başladı

Amerika’nın en büyük ikinci gazetesi olan New York Times’ta, Amerikan gazeteciliğinde, gazete yayıncılığı için blockchain teknolojisini denemeyi dört gözle bekliyor.

New York Times gazeteciliğe atıfta bulunulduğunda en büyük ve en güvenilir isimlerden biridir ve Amerikan gazeteciliğinin en iyisi olarak kabul edilir. Geçtiğimiz birkaç yıldan beri, New York Times yenilikçilik için baskı yapıyor ve NYT’nin hepsi haber yayınlamak için blockchain teknolojisine bakıyor.

Çarşamba günü, Times web sitesinde medya kurumunun yayıncılık için blok zinciri temelli bir kavram kanıtı geliştirmeye yardım edebilecek birini aradığı ortaya çıktı.

New York Times, projeyi başlatmayı ve şirketin araştırma ve geliştirme bölümünde 12 ay boyunca konseptin kanıtı üzerinde çalışabilecek ileriye dönük bir lider aramayı düşünüyor. Gönderi daha sonra kaldırıldı.

New York Times şimdi en son teknoloji yeniliklerini ortaya çıkarıyor gibi görünüyor. Görev için seçilecek kişi, NYT’nin şirketin sorunlarını çözmek için blok zinciri üzerinde nasıl yoğunlaştığına ve 2019’da neler olacağını odaklayan bir vizyon ifadesi oluşturabilmelidir.

Blockchain görevi için yeni işe alınan çalışan, blockchain bazlı proje için bir marka oluşturmaktan ve araştırma projesi için bir web sitesi oluşturmaktan sorumlu olacak. İşe alma ve seçme sürecinden de kişi sorumlu olacaktır. Yeni çalışan, araştırma projesinin vizyonunu kodlayacak ve vizyonu diğer medya kuruluşları arasında kilit paydaşlarla paylaşacak ve markayı destekleyecek, bir kamu kuruluşu geliştirecek ve ayrıca araştırma projesi için varlıklar yaratacaktır.

Diğer bir amaç, projenin hissedarlarından bir havuz oluşturmak ve ayrıca çeşitli haber kurumlarından, akademi ve sosyal medya şirketlerinden danışmanlar aramak olacak.

Medya yayınlarında Blockchain Teknolojisi ve New York Times

New York Times, uzun zamandan beri blockchain teknolojisinin kullanımını destekliyor. Medya organizasyonu, teknolojiyle ilgili birkaç hikaye yayınladı.

Gazetecilikte blockchain kullanımı bir süredir buralarda dolaşıyordu. Özellikle, şiddeti yaratırken ve okurları kutuplaştırırken sahte haber parçalarının arttığı zamanlarda, tarafsızlığa büyük bir ihtiyaç vardır. Blockchain tarafından doğrulanmış olması, haber sisteminin güvenilirliğini artırabilmesidir. NYT’nin haber yayınlamak için blockchain teknolojisini nasıl uygulayacağını bilmek ilginç olacak.

Adayın sahip olması gereken beceriler

NYT, daha önce inovasyon yapan medya kurumlarında daha önce deneyime sahip olan ve önde gelen bir mühendis, gazeteci, tasarımcı ve belirtilen NYT iş ilanında 8 yıldan fazla deneyime sahip bir aday arıyor. Aday yazma, sunum, iletişim, işbirliği ve ortaklıklar gibi güçlü becerilere sahip olmalıdır.

NYT projesi, medya organizasyonundaki ilk blok zincir tabanlı test olacak.