Bitcoin’in En Çılgın Komplo Teorileri!

Bitcoin bir komplo var mı?

Bazı Bitcoiner’lara göre, etkili güçler BTC’nin gelişimini dünya çapında kontrol ediyor. Kriptomarket düzenlenmemiştir; dolayısıyla manipülasyonlar yapılıyor. Bu kontroller, BTC merkezli çok çeşitli komplo teorilerinin geliştirilmesine yol açmıştır. Artık birçok Bitcoin uzmanı iddialarını yedeklemek için geçerli bir kanıt olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, kriptomarkette bilinmeyen bir figür olmaya devam ediyor. Gizliliği, hem komplo teorisyenleri hem de Bitcoiners fikirlerini güçlendirdi. Bu koşullar göz önüne alındığında, birinin yaratıcı hayal gücünün nasıl düşünüleceğini algılaması zor ama bir şey değil. En üst Bitcoin komplosunu keşfedelim.

Kriptopara Komplo Teorileri

Komplo düşünceleri dünyayı oldukça uzun bir süre rahatsız etti, bireylerin zihinlerini muhtemelen hiçbir zaman onay veya çözümler görmeyecek sırlarla doldurdu. Bu nedenlerden dolayı, Bitcoin’in gizemi, özellikle ilk başta onu yapan hakkında veri bulunmadığını düşünerek bazı komploları çekiyor. Satoshi Nakamoto, yaratıcı için sadece bir kalem adıdır ve diğerleri rahatsız edici iken, pek çok şey düşünülebilir.

Bitcoin’in yaratıcısının bu güne kadar gizemli kaldığı göz önüne alındığında, dünya genelindeki komplo spekülatörleri Bitcoin’in arkasında kimin olduğu ve ana şifrelemenin ardındaki planın gerçekte ne olduğu konusundaki spekülasyonlarını paylaşmak için hızlı davranıyorlar.

Bitcoin CIA tarafından mı yapıldı NSA mıydı?

Daha korkulan ilham alan kavramlardan biri, ABD istihbarat servislerinin CIA ve MI5’in Bitcoin’i yarattığını iddia ettiği iddialardan biri.

Rusya’nın Moskova kentinde bulunan dünya çapında bir siber güvenlik ve antivirüs tedarikçisi olan Kaspersky Lab’ın siber güvenlik uzmanı ve yaratıcısı olan Natalya Kaspersky, 2018 yılının başlarında yaptığı açıklamalardan birinde Bitcoin’in bir proje olduğunu söyledi.

İncil Bitcoin’i tahmin ediyordu ve Şeytan Bitcoin’i üretti

Bunun için, İncil’e, daha da açık bir şekilde, Yeni Kral James İncil’deki Vahiyler, Bölüm 13’e girmemiz gerekiyor. Bu bölüm kıyametten bahsediyor ve Canavarın İşaretini açıklıyor. Hikayede, tüm bireylerin yiyecek satın almak ve nakitsiz distopya kültüründe yaşamak için gerekli olan Canavarın Markası olmalıdır.

Bitcoin kuşkusuz nakitsiz bir topluma bir hareketi temsil ettiğinden, çoğu kişi Bitcoin’in kesinlikle şeytanın piyonu olduğuna emin olduğunu keşfetti. Tabii ki, dini fanatiklerin zamanın başından beri tüm matematiksel ve bilimsel gelişmelerle çatışması ilk kez gerçekleşmiyor.İnanılmaz derecede ünlü İtalyan astronom, matematikçi ve on yedinci yüzyılın fizikçisi Galileo’ya sor!

Ekonomist, Bitcoin’in gelişini 30 yıldan daha uzun bir süre önce öngördü.

1988’de, “The Economist” adlı bir dergi, “Dünya para birimi için hazırlan” özelliğini yayınladı. Kapak, “2018”, ve “10” sayıları olan altın bir madeni paraya sahip bir anka kuşunu gösteriyor. Çok sayıda komplo bilginine göre, bu örtülü 10/10/2018 Bitcoin için önemli bir tarih olurdu. Asıl hikaye bundan 30 yıl sonra, Amerikalılar, Japonlar, Avrupalılar ve çok sayıda başka zengin ulustaki ve bazı orta derecede fakir olanların bireylerinin büyük olasılıkla aynı parayla alışveriş yapmak için para ödeyeceklerini belirtiyor.

Hükümetler tüm Bitcoin’leri satın alıyor

Bunun belirtildiği gibi, ‘güvenilmesi çok zor’ bir Komplo teorisi, dünyadaki hükümetler gizlice dünyadaki Bitcoin’in çoğunluğunu satın alıyor. Zaten 2013’te, bu korkudan ilham alan fikir, ABD ve Çin gibi önemli hükümetlerin Bitcoin’leri tedarik etmek için sıkı bir yarış içinde olduklarını garanti altına aldı. Bitcoin hükümetlerinin satın alabilecekleri tutarı kesinlikle göstermenin mümkün bir yolu yoktur veya günlük yaşamlarımızı kontrol altına alan yeraltı gizem toplulukları vardır.

Bitcoin Nostradamus tarafından bekleniyordu

On altıncı yüzyıl Fransız eczacısı ve dünyaca ünlü peygamber Michel de Nostredame’nin, tarih boyunca bir dizi dünya olayını doğru bir şekilde tahmin edebileceğine çok sayıda kişi tarafından inanılmaktadır.Nostradamus’un Bitcoin patlaması hakkında 2017’nin sonuna doğru olacağını düşündüğünü düşünüyor.

4 Asya teknoloji kuruluşu Bitcoin’i yarattı

Komplo düşüncelerinden biri, dikkat çeken dört Asya kuruluşundan oluşan bir grubun, açıkça Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola’nın dijital para biriminin yaratılmasının arkasında olduğu. Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun adı, kuruluşun adlarından her birinin ilk birkaç harfini kullanarak oluşturulabilir: ‘Samsung’dan sa’, Toshiba’dan toshi, Nakamichi’den alınan ‘naka’ ve ‘moto’ Motorola’dan. Her halükarda, dört teknoloji kuruluşunun hiçbiri, bir komplodan ilham alan bu ‘uydurma’ biçimine resmen tepki vermedi.