SEC Finhub Mayıs’taki Dijital Varlıklar Ve Blockchain Hakkında ki Genel Foruma Ev Sahipliği Yapacak

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) düzenleyicisi, bu Mayıs ayında dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) ve dijital varlıklarla ilgili bir kamu forumuna ev sahipliği yaptığını açıkladı. Haberler bugün 15 Mart’taki bir SEC basın bülteninde açıklandı.
Komisyonun Yenilik ve Finansal Teknoloji Stratejik Merkezi (Finhub), 31 Mayıs 2019’da gerçekleşecek olan Fintech Forumu olarak adlandırılan etkinliği düzenledi. Basın açıklaması, forumun panelist olarak endüstri uzmanlarını içereceğini ve “ DLT ve dijital varlıkları içeren konular hakkında daha fazla iletişim ve anlayış geliştirmek. ”

Duyuruya göre, forumda ele alınacak konular arasında ilk madeni para teklifleri(ICO) kripto para birimi platformları, “DLT yenilikleri ve bu teknolojilerin yatırımcıları ve pazarları nasıl etkilediği” yer alıyor.

Duyuruya göre, halka açık olan etkinlik SEC’in Washington’daki binasında gerçekleşecek.
Daha önce bildirildiği gibi, Finhub 2018 sonbaharında, ajansın DLT ve dijital varlıklar dahil olmak üzere fintech ile ilgili alanlara katılımını kolaylaştırmak amacıyla kuruldu.

Bu hafta SEC, Finhub’un kripto ve daha geniş fintech topluluğuyla daha aktif olarak ilgilenmek amacıyla ülke genelinde bir dizi yerel eşler arası buluşmaya ev sahipliği yapacağını duyurdu. İlk planlanan buluşma, 26 Mart’ta, SEC’in bölge ofisinde, ülke genelindeki diğer ofislere yayılmadan önce San Francisco bölgesinde gerçekleştirilecek.