Bittrex ‘İlk Değişim Teklifi’ni (IEO)İptal Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri Kripto Borsası Bittrex, Malta merkezli meslektaşı Bittrex International’a ev sahipliği yapmayı planladığı İlk Borsa Teklifi (IEO) olarak adlandırılan ilk token satışını iptal etti. Haberler 14 Mart’ta yayınlanan resmi bir açıklamada açıklandı.
Bu haftanın başlarında, Bittrex International, 15 Mart’ta IEO’ya ev sahipliği yapma planlarını açıklayarak, yatırımcıların uluslararası oyun verisi blok zinciri projesi Raid tarafından geliştirilen “XRD” tokenlerini satın almak için Bitcoin (BTC) kullanmalarını sağladı.

Dünkü açıklamada, borsa IEO’yu “RAID’in işletme durumundaki önemli değişikliklerin bir sonucu olarak” iptal etmeye karar verdiğini açıkladı.
“Birkaç saat önce [14 Mart’ta] OP.GG, RAID projesinin hayati bir parçası olan RAID ile stratejik ortaklığını sona erdirdi. Bu önemli olaydan haberdar olduğumuzda, IEO ile ilerlemenin müşterilerimizin yararına olduğunu hissetmedik. ”

Bittrex International, hızlı bir şekilde hareket etmeyi seçtiğini ve “pazarlarımızın bütünlüğünü sağlamak için uyanık” kalması için kripto alım satım platformu olarak karşılaştığı zorlukları vurguladığını belirtti.
“Blockchain’i benimsemede ilerlemede karşılaştığımız en zorlu zorluklardan biri, bu sektördeki her yerde olan korku, belirsizlik ve şüpheden kaçınmak.”

Daha önce de bildirildiği gibi, Bittrex’in borsada barındırılan token satış alanına girme hamlesi, büyük kripto borsa Binance’in emsalini takip ediyor. Borsadaki token satış platformu Launchpad, bu Ocak ayında Tron tabanlı BitTorrent tokenine (BTT) yönelik yüksek profilli token satışına ev sahipliği yaptı ve ardından Şubat ayında AI ve akıllı sözleşme projesi Fetch.AI için halka açık bir token satışı gerçekleştirdi.

Günümüzde Bittrex, günlük işlem hacminde düzeltilmiş günlük işlem hacmiyle dünya genelinde en büyük 49. kripto borsa sıralamasında yer almaktadır.