Değerli Metal Yatırım Firması Kriptopara İle İşlem Yapmayı Durdurdu

İnsanlar Bitcoin’e farklı şekillerde bakarlar. Bazıları için, Bitcoin dünya lideri bir kripto para birimi, bir değer deposu; Bazıları ise dijital altın olarak kullanıyor. Bununla birlikte, dünyadaki dünyanın önde gelen metal yatırım odaklı firmalarından birinin şifreli (tamamen) kaldığına göre, kripto pazarındaki uzmanlar, Bitcoin’in piyasadaki dijital altın olarak değerinin düşebileceğinden endişe ediyor. Kriptoyu düşüren yatırım firması Goldmoney.

Firma, değerli metaller sektöründe dünya lideri ve en güvenilir destinasyon olduğunu iddia ediyor. Müşterilerinin altın, platin, gümüş ve paladyum gibi değerli metallerle uğraşmalarını sağlar. Bazı nedenlerden dolayı firma şifreli para birimi işini bırakmaya karar verdi. George Soros firmaya destek verdi ve Kasım 2017’de platformunda doğrudan kripto para birimleri alımını teklif etmeye başladı. BTC benzer bir dönemde tüm zamanların en yüksek 20.000 $ ‘ına ulaşarak en dikkat çekici yükselişini gerçekleştirdi.

Firma kriptoyu bir ödeme şekli olarak kullanarak müşterisinin değerli metallerle uğraşmasına izin verdiğinde, başarı payına da şahit oldu. Bu sayede müşterilerin kriptoyu ödeme olarak kullanarak platformda metallerle uğraşmalarını sağlamıştır. Ancak, geçen haftadan itibaren, platform kripto yoluyla metal alımına izin vermiyor. Kripto varlıkları kullananlar ya onları tasfiye etmek zorunda kalacaklar ya da kripto para birimlerinin cüzdanlarına teslim edilmesini isteyebilecekler.

Raporlara göre, firma birçok faktörü inceledikten sonra bu kararı almak zorundadır; bu faktörlerden biri, kripto piyasasının ve düşüş piyasa eğiliminin azalan ilgisi veya çekiciliğidir. Firma, kripto pazarından çıkarak çekirdek endüstrilerinin potansiyel sektörlerine odaklanabileceklerine inanıyor.