Bloomberg: Anahtar Göstergeler Bitcoin Fiyatının Düşeceğini Gösteriyor

12 Mart’taki Bloomberg’den yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin’in (BTC) aşağı doğru bir hamle yapabileceğini gösteriyor.
Raporda “Bitcoin için uzun vadeli alım talebini işaret eden teknik göstergeler bozuluyor” ve bu nedenle alım baskısı artabilir. Bloomberg, seminal kripto’nun Hareketli Ortalama Yakınsama Ayrışması (MACD) göstergesinin Şubat ayının ortasından bu yana aşağı doğru hareket ettiğini belirtti.
MACD, bir güvenlik fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren, trend izleyen bir momentum göstergesidir.
Bitcoin 4.000 $ işaretini önceki haftalarda birkaç kez test etti, ancak henüz önemli bir süre boyunca üstesinden gelemedi. Bloomberg, Bitcoin bu seviyeyi geçene kadar satış baskısı ile karşı karşıya kalacağının muhtemel olduğunu belirtti. Bloomberg analisti Mike McGlone şöyle dedi:
“Tüm endüstri daha düşük fiyatlara gitme yolunda olgunlaştı. Koşullar çökmeden hemen önce Kasım [2018] ‘e benzer. Fiyatlar dar aralıklarla güçleniyor. ”
Diğer endüstri uzmanları, yatırımcıların paralarını altcoinlere taşımak için Bitcoin’i beklediklerini belirtti. EToro kıdemli pazar analisti Mati Greenspan şunları söyledi:

“Sadece şu an yatırımcıların daha küçük koinlerin bazılarında daha fazla potansiyel görüyor olması. Kripto kışın doruğuna yaklaştığımızda, son birkaç hafta içinde muhteşem kazançlar sağlayan bazı altcoinleri görüyoruz. Şimdi sektörün içerdiği kişilerin alt mevsim demek istedikleri yerdeyiz. ”

Basın zamanında TradingView’den gelen veriler Bitcoin MACD’nin 44.3 olduğunu ve bir “satış” önerisine işaret ettiğini gösteriyor. BTC şu an 3.910.57 $ ‘dan işlem görmekte olup, CoinMarketCap’e göre günde ortalama% 0.48 artış kaydetti.