Roger Ver, Coinbase’in Neutrino’yu Satın Alma Kararını Savundu

Kriptopara borsası olan Coinbase, kripto topluluğu tarafından ağır bir şekilde eleştirildi ve bilinen Hacking Ekibi ile yakın bağları olan bir şirket olan Neutrino’yu devraldığında eleştirildi. Neutrino, hükümetlere, kolluk kuvvetlerine ve diktatör rejimlere casus yazılımlar ve diğer gözetleme araçları sattığı iddia edilen Hacking Team adlı tartışmalı bir yazılım şirketine bağlı.

Kriptopara, merkezi hükümetten güç almayı ve vatandaşlara mahremiyet sağlamayı içeren ademi merkeziyetçilik fikri üzerine kuruldu. Neutrino Hacking Team’in çalışması, kripto topluluğunun sevdiği bu değerlere aykırıdır. Bu yüzden de, Coinbase’in bu inançlara karşı dürüstlüğü ve bağlılığını sorgulamaya çağırıyor.

Şifreleme topluluğu, insanlardan şirketi boykot etmelerini isteyen bir #DeleteCoinbase kampanyası başlattı. Ancak Bitcoin CEO’su Roger Ver, takipçilerinden çevrimiçi olarak silmemelerini istedi.

Genellikle Bitcoin İsa olarak adlandırılan Roger Ver, kripto topluluğu için pek çok şirketin Coinbase kadar çalışmadığını iddia ederek Coinbase’i savundu. Tweet, desteğini, “Coinbase kripto para birimi kullanımının benimsenmesini sağlamak için diğer şirketlerden daha fazlasını yaptı. Yol boyunca birkaç karar vermemize rağmen minnettar olmalıyız. ”bu şekilde belirtti.

Birkaç uzman, Ver’in Coinbase’i savunmasının bir aldatmaca olabileceğini söylüyor.

Coinbase, Neutrino’yu satın alma kararını verirken, ekibin şirketin teknolojik etkisine odaklandığını ve şirketin ekibini ve geçmiş kararlarını doğru bir şekilde araştıramadığını iddia etti. Bir blog yazısında, Coinbase CEO’su ve eş kurucusu Brian Armstrong, daha önce Hacking Ekibi ile ilişkilendirilen üyelerin gitmesine izin verdiklerini söyledi.

Özür dileme işleminden sonra, kripto para birimi topluluğundaki birkaç önemli kişi, şimdi kullanıcılara ve yatırımcılara borcunu ödemelerini söylüyor, çünkü hatalarını kendileri üstlendiler ve hızlı bir şekilde değişiklikler yaptılar.

Endüstrinin önde gelen isimlerinden biri olan “Startuplar hiçbir zaman hata yapmak değil, herkesten daha hızlı öğrenip düzeltmekle ilgili” dedi.