NEM Vakfı, Mali Güçlükleri Yeniden Yapılanma Planı İle Aşabilecek Mi?

NEM Vakfı, 8 Mart’ta bir finansal ve örgütsel yeniden yapılandırma planını yayınladı. Plan, bu yılın başlarında, vakfın ana XEM tokenleri üzerinde düşük kaldığı haberi sonrasında geldi.
20 Şubat’ta, vakıf, 210 milyon XEM tokeni (8.7 milyon $) rezervlerden kurtarmaya karar verdi; ilk 25 milyonu (1.04 milyon $) “yeni ürün odaklı, gelir için süreçler ve yapılar kurmak için kullanılacak”Diğer tokenler, NEM Vakfı’nın 2020 Şubat tarihine kadarki çabalarını destekleyecek.

Yeni finansmanın yayınlanmasının yanı sıra, vakıf şirkette belirli rolleri de inceleyecek. NEM Vakfı, gereksiz roller, tutarsız başarı ölçütleri, fonlara karşı hesap verme sorumluluğunun azlığı ve yatırımların tartışmalı bir şekilde geri dönüşü nedeniyle finansal zorluklarla karşılaştı.
Cuma günkü duyuruya göre, NEM Vakfı, çalışanlar için haftalık ve aylık raporlama yapılarının geliştirilmesi ve çalışanların performansının derecelendirilmesi için bir puan kartı dahil olmak üzere kısa vadeli hedefler üzerinde çalışmak üzere bir “dönüşüm görev gücü” kuracak.

Vakfın Ocak ayında devasa işten çıkarılma ihtimaliyle karşı karşıya olduğu görülmesine rağmen, duyuruda SDK geliştiricilerinin mevcut Javascript ve Java’nın yanı sıra Python, PHP ve Unity’yi de içerecek şekilde mevcut SDK’larını genişletmek için işe alındığı belirtiliyor.
NEM Vakfı, XEM tokenlerinin serbest bırakılmasından iki yıl sonra 2017 yılında kuruldu ve Singapur merkezlidir. Kuruluşun amacı, web sitesine göre “NEM blok zinciri teknoloji platformunun uluslararası ölçekte tüm sektörlere ve kurumlara kullanımını tanıtmak, eğitmek ve tanıtmak” tır.