A.B.D Hükümet Yetkilisinden Blockchain Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri üst düzey bir hükümet yetkilisi, ülkenin 6 Mart’ta düzenlenen 4. Yıllık DC Blok Zinciri Zirvesi’ndeki bir konuşmada blockchain için küresel yaklaşımları yakından izlediğini söyledi.
Blockchain savunucu grubu Dijital Ticaret Odası (CDC) tarafından düzenlenen etkinlikte ABD siyasetinden birçok etkili konuşmacı yer aldı.
Bu yıl, blok zincirleme konusunda yerel ve koordine edilmiş uluslararası çabaları tartışan, Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre Devlet Sekreteri Vekili Manisha Singh, Trump İdaresi’nin bölgedeki diğer devletlerin faaliyetlerini araştırmakla meşgul olduğunu söyledi.
Dışişleri Bakanlığı’nın blockchain konusundaki bakış açısı ve ajansın diğer milletlere neye baktığı hakkında konuşan Singh şunları söyledi:

“Diğer ülkelerin hafif dokunuşlu ve uyumlu düzenlemeler benimsemelerini görmek istiyoruz, bu nedenle özel sektör blokaj için yeni kullanım alanları ve yenilikler yapma konusunda mükemmel bir yer edinmiştir. Hükümet olarak, bazen yardım etmek için yapabileceğimiz en iyi şey yoldan uzak kalmaktır. ”

Dışişleri Bakanlığı’nın şu anki rolünde, ajansın şu anda araştırma aşamasında olduğunu ve teknolojiyi “daha ​​iyi anlayabilmelerini” istediğini belirtti. “Blockchain teknolojisi küresel bir fenomen haline geliyor. Bu nedenle, ekonomimizde daha geniş çapta benimsendiği için bu ileri teknolojiyi daha iyi anlamamız önemlidir. ”
Amerika Birleşik Devletleri, şifreli para birimi düzenlemelerine yönelik bilinen patchwork yaklaşımına rağmen, devlet düzeyinde çeşitli alanlarda blockchain teknolojisi denemesiyle öne çıktı.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, bu kullanım durumları son zamanlarda diğerleri arasında savunma ve oy kullanma prosedürlerini de içeriyor.

Singh devam etti, milletvekilleri ademi merkeziyetçiliği merak ediyorlardı:

“Gerektiği gibi gözetim yapacağız ve halkın korunmasını sağlayacağız, ancak genel hedefimiz bu teknolojinin açık ve merkezi olmayan doğasının faydalarını anlamak.”

Aynı olayda konuşan, ABD Düzenleme Kurulu Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC) genel müdürü Christopher Giancarlo, 2008 ekonomik çöküşünde engelleyici bir faktör olarak görüldü.
Cointelegraph Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Blockchain teknolojisi Wall Street’in türevlerinin ifşa edilmesinin bilgi temeli olsaydı, on yıl önce ne gibi bir fark yaratabileceğini” söyledi.