Ernst & Young, Kripto Para Birimlerini Rapor Etmek İçin Vergi Aracını Sunuyor

Big Four denetim ve profesyonel hizmetler firması Ernst & Young (EY), 4 Mart’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, kripto para birimi işletmelerinde muhasebe ve vergi hazırlıkları için bir araç başlattı.

EY Kripto-Duran Varlıklar Muhasebesi ve Vergi (CAAT) adı verilen yeni araç, hem bilançolarında şifreli para birimi olan kurumsal müşteriler hem de kripto varlıklarını daha küçük bir ölçekte ticaret yapan bireyler tarafından dijital döviz işlemlerinde muhasebe ve vergi hesaplamaları geliştirmek için tasarlanmıştır. Hizmet, EY TaxChat’i kullananlar ve EY Özel Müşteri Hizmetleri müşterileri için geçerli olacaktır.

EY CAAT’ın “neredeyse tüm” büyük borsalardan kripto para birimi işlemleri hakkında bilgi edinebileceği, çeşitli kaynaklardan verileri birleştirebileceği ve kripto para birimi ile ilgili İç Gelir Servisi (IRS) vergi iadeleri dahil olmak üzere otomatik olarak raporlar üretebileceği bildiriliyor. EY, kripto varlıklarına sahip olan müşteri sayısında önemli bir büyüme kaydettiğini söylüyor.