Mobil Hediye Platformu Swych KriptoPara Kabul Etmeye Başladığını Duyurdu

15 Şubat’ta, Dallas merkezli mobil hediye şirketi Swych, ödemeler için şifreli para kabul edeceğini açıkladı. Gelecek haftadan itibaren, geleneksel ödeme işlemcileri kullanmak yerine, Swych kullanıcıları BCH, LTC, ETH, BTC ve ETC gibi merkezi olmayan dijital varlıkları kullanarak ödeme yapabilecekler.

Swych Mobile Hediye Uygulaması 5 KriptoPara Desteği Ekleyecek

Popüler mobil uygulama Swych, insanların 600’den fazla tanınmış perakendeciden sanal hediye kartları vermesini sağlar ve hediyeyi alan kişi mağazayı sevmiyorsa, sanal fonları kolayca başka bir perakendeci için değiştirebilir. Swych, 2015 yılında Deepak Jain tarafından kurulmuştur ve küresel bir para transferi değişimi ve ödeme çözümleri sağlayıcısı olan BAE Değişim Grubu’ndan sermaye yatırımı ile desteklenmektedir. Mevcut hediye kartları, Toysrus, Macys’ler, Nike,Gap, Sephora, Nordstrom, Amazon ve daha fazlası gibi mağazalarda geçiyor. Temel olarak Swych, kullanıcıların Egifter ve Gyft gibi platformlara benzer şekilde hediye kartları satın almalarını ve göndermelerini sağlar.

Swych, Apple Pay, Paypal, Amazon Pay ve Google Pay gibi ödeme sağlayıcılarını kullanır. Ancak Cuma günkü bir duyuruya göre, şirket önümüzdeki hafta beş kripto para birimi ile ödeme kabul edicek. Swych kullanıcıları, bitcoin cash (BCH), litecoin (LTC), ethereum (ETH), bitcoin (BTC) ve ethereum classic ETC ile ödeme yapabilecek. Swych CEO’su Deepak Jain, duyuru sırasında hediye kartlarının tüketiciler arasında fiili bir seçim olduğunu ve aynı tüketicilerin bazılarının dijital paralar harcamak istediklerini açıkladı.

Jain, “Çoğu perakendecinin henüz kripto ödemelerini kabul etmeyi seçmemiş olduğunu göz önünde bulundurarak oyunun ilerisinde olduğumuzu düşünüyoruz” dedi. “Swych’in tüketicilerimize seçenek ve esneklik sağlama misyonunu koruyarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yeni seçenekler sunmak istiyoruz – kripto entegrasyonu, aldığımız birçok istekten biri.