Bankalar Blockchain’i Kullanmamızı Engelleyemez

Ripple’in 8 Şubat’ta blogunda yayınlanan bir rapora göre, Avrupa Birliği Parlamentosu’nun (MEP) bir üyesi olan Eva Kaili, merkez bankalarının insanların mevduatlarını çok fazla kontrol altında tuttuklarını açıkladı.

Yazıya göre, Kaili geçtiğimiz hafta Londra’daki Ripple Regionals etkinliğinde yorum yaptı. MEP, Yunanistan’daki borç krizinden sonra merkez bankalarının insanların fonları üzerinde çok fazla kontrol sahibi olduklarını söyledi.

AB’nin blok zinciri ve kripto para birimini nasıl düzenleyeceğine dair yaptığı konuşmasında, Kaili ayrıca blockchain teknolojisinin hayatın tüm sektörlerine nüfuz edeceğine inandığını söyledi:

“doğası gereği, blockchain teknolojisi sınırları tanımıyor,Durdurulamaz.”

Ayrıca, izleyiciyi anlamaya çalışmamız gerektiği ve potansiyeli görmeniz gerekir. ”

Blockchain tabanlı sistemlerin sınır ötesi ödemelere getirebileceği faydalardan bahseden ( örneğin eski sistemlere göre daha hızlı işlem ve daha düşük ücretler)Kaili şunları söyledi:

“Avrupa vatandaşlarına faydalar varsa, [blockchain] kullanmamızı engelleyebilecek hiçbir banka yok.”

Kaili’nin Avrupa’daki blok zincir geliştirmenin finansmanı ve düzenlemelerin netliği konusunda savunuculuk yapmasının önemli olduğu bildirildi.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, Mayıs 2018’de Avrupa Parlamentosu Endüstri, Araştırma ve Enerji Komitesi, Kaili tarafından hazırlanan ve blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisinin benimsenmesinin yararlarını belirten bir karar aldı.

Aralık 2017’de Kaili, Avrupa Parlamentosu politika diyaloğunda kripto para birimlerinin ademi merkeziyetçiliği artıracağını ve aracıların daha az kullanılır hale getireceğini savundu.