40 Milyon Dolarlık Blockchain Fonu

ABD’li dijital varlık şirketi Morgan Creek Digital, iki büyük emeklilik fonu içeren yatırımcılardan 40 milyon $ ‘lık fon sağladı.

Dijital Varlık Endeks Fonunu geçen yıl Ağustos ayında başlatan Morgan Creek Digital, fonu Fairfax County Emekli Sistemlerinden aldıkları üç yardım planından ikisiyle imzaladı.

Yeni girişim sermayesi fonu Morgan Creek Blockchain Fırsatlar Fonu olarak adlandırılıyor ve The Next Web’e göre, dijital varlık endüstrisine yatırım yapmaya odaklandığı bildiriliyor.

Firmanın CEO’su Anthony Pompliano’ya atıfta bulunarak, yatırımın asıl tavanı 25 milyon dolar olarak belirlendi, ancak ilgi seviyesi nedeniyle yükseldi.

İki fonla yapılan anlaşma, Pompliano’nun emeklilik sektöründeki Bitcoin’in (BTC) yararına ilişkin bir blog yazısı yayınladığı yılbaşından önce geldi.

Yayına, “Bu fon için bağış toplama bir gecede gerçekleşmedi, bu nedenle kesinlikle bu makale yazılmadan önce gerçekleşti” dedi.

Bloomberg, Fairfax emeklilik fonlarından birinin baş yatırım ofisini Bitcoin’in potansiyeline benzer bir inancı ifade ettiğinden söz ediyor.

“Emekli maaş fonlarının Bitcoin’e yatırım yapmak biraz zaman alacaktır. Pompliano, Aralık ayında yaptığı blog yazısında şöyle yazdı: “Birden fazla paydaş yetiştirmemiz ve bu gelişmekte olan endüstrinin ismini düşürmemiz gerekiyor.”
“Bir kişi karar verdiğinde, yüzlerce kişinin içeri girmesine yol açan basamaklı bir etki yaratacaktır.”