Localbitcoins Yeni Kullanıcı Doğrulama Kurallarını Tanıttı

Eşler arası kriptopara değişim platformu Localbitcoins, kullanıcılarının kimlik doğrulaması için güncellenmiş gereksinimleri uygulamaya hazırlanıyor. Şirket yakın zamanda, en son AB kara para aklama karşıtı kurallarının uygulanması konusunda Finlandiya’daki düzenleyici kurumlarla işbirliği yaptığını açıklamıştı.

Bu hafta web sitesinde yayınlanan açıklamada, popüler P2P kriptopara alım satım platformu Localbitcoins, yapılacak değişikliklerin neden gerekli olduğunu açıkladı. Temmuz 2018’de Avrupa Komisyonu tarafından yürürlüğe konan yeni 5. Para Aklama Önleme yasası kriptopara birimlerini de kapsamaktadır. Localbitcoins, Avrupa Birliği 2018/843 sayılı Kanununun kripto para birimi döviz alım satım hizmetleri ve koruyucu cüzdan sağlayıcılarını da içerdiğini belirtti.

AB üye ülkeleri yeni gerekliliklerini ulusal yasal çerçevelerine dönüştürmek için 2020 Ocak ayına kadar süreye sahipler. Localbitcoins‘in bağlantılı olduğu Finlandiya, Avrupa Direktifine uygun olarak ülkenin Kara Para Aklama Yasasını değiştiren dijital para hizmetleri ile ilgili yeni bir yasa hazırlamıştır.

Duyuruya göre, Localbitcoins, Finlandiya düzenleyici kurumlarına bu süreçte danışmanlık yapmada ve kripto para birimi endüstrisiyle ilgili yeni uyumluluk standartlarına uyum sağlamada öncü olmuştur. Helsinki merkezli şirket, misyonunun “her yere Bitcoin’i getirmek” olduğuna inanıyor ”ve Uyum içinde bir referans olarak, Bitcoin ekosisteminde güven, meşruiyet ve olgunluğu teşvik etmeyi hedefliyor, aynı zamanda Bitcoin ve ağının kriminal kullanımına karşı daha uygun ve yaygın bir para birimi haline getirip ve bununla mücadele etmek istiyor.

Hesap Kaydı ve Doğrulamasını Etkileyen Değişiklikler

Localbitcoins ekibi, yeni önlemlerin daha güvenli bir ticaret ortamı sağlayarak ve sahtekarlığı önleyerek kullanıcılara “önemli faydalar” getireceğine duyduğu güveni de dile getirdi. Her ne kadar yasal gereklilikler hala hazırlık aşamasında olsa da, borsa müşterilere kripto alım satım platformlarının çalışma biçiminde “büyük değişiklikler” getireceğini bildirdi. Şirket daha ayrıntılı:

Localbitcoins’in kullanıcılarıyla ilgili en önemli değişiklikler, yeni hesapların kaydedilmesi ve kimlik doğrulama işlemlerini geliştirmek, cüzdandan para çekme ve işlem hacmine dayalı doğrulama katmanlarını tanıtmakla ilgili olacak.

Finli şirket ayrıca, hizmetlerini meşru kullanan ve halihazırda şartlarına uyan müşteriler için geçişi yumuşatmaya çalıştığını da belirtti. Localbitcoins, yıllardır eşler arası kripto para birimi değiş tokuşları arasında bir temel platform olmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki dijital madeni para alıcılarını ve satıcılarını coğrafi olarak birbirine bağlar ve bir emanet sistemi aracılığıyla kripto alımlarına olanak tanır.

Localbitcoins, 2012 yazında kuruldu ve dijital para birimlerini nispeten isimsiz bir şekilde değiş tokuş edebilen kripto yatırımcıları arasında popülerlik kazandı. Ancak, birkaç yıl önce şirket, kullanıcıların kimliklerini gönüllü olarak yüklemelerine izin veren bir özellik getirdi.

Daha sonra, büyük miktarlarda bitcoin ticareti yapanlardan bir kimlik belgesinin bir kopyasını yüklemeleri istendi. Geçen baharda, platform yeni AB düzenlemeleri nedeniyle hizmet şartlarını güncelledi ve news.Bitcoin.com’un bildirdiği gibi bazı durumlarda tanımlama şartları istemeye başladı.

Yıllar boyunca bir dizi eşler arası ve ademi merkeziyetçi kripto borsaları ortaya çıkmıştır. Bunlar Paxful, Bisq, Bitsquare, Coinffeine ve Hodl Hodl gibi platformları içerir. Yeni şirketler benzer borsalar yaratmaya devam ediyor. Kasım ayında, Norveç’ten bir başlangıç ​​Bitruption adında eşler arası kripto para birimi pazarının açıldığını duyurdu.