ALS Derneği Blockchain Kullanarak Bağışları İzlemek İçin TRON İle İşbirliği Yapıyor

ALS Derneği, 11 Şubat’ta Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, Blockchain ile etkin bir yardım kampanyası başlatmak için TRON Vakfı ile ortaklık kurdu.

VoiceYourLove adlı kampanya, genellikle Lou Gehrig hastalığı olarak bilinen amyotrofik lateral skleroz (ALS) hakkında farkındalık yaratmayı ve tedavilerle ilgili araştırma ve tedavi bulmak için bağışları artırmayı amaçlıyor.

Basın açıklamasına göre, TRON’un (TRX) kampanyaya katılımı bağış dağıtımını izlemek için blockchain teknolojisini kullanmayı içerecek. Basın açıklamasında ALS Derneği, Tron tarafından izlenen verileri kampanya sonunda halka açıklamayı planladığını belirtti.

TRON ayrıca asıl kampanyaya, firmanın kurucusu ve CEO’su Justin Sun ile davaya 250 bin dolar bağışta bulundu.
BitTorrent’in CEO’su olan ve Temmuz ayında şirket tarafından satın alınan Sun, bağışın TRON ve BitTorrent topluluğunun onuruna olduğunu açıkladı ve “blok zinciri endüstrisindeki diğer kişilerin bir tedavi bulmak için bağış yaparak sevgilerini dile getirmelerini” teşvik etti.

ALS Derneği, dünya çapında 150’den fazla laboratuarda çalışılan, dünyanın en büyük ALS araştırma programını içerdiğini iddia ediyor.

Ocak ayının sonlarında, ABD merkezli kripto ödeme operatörü BitPay, kripto bağışlarını kabul etmek için Wikipedia’yı işleten kar amacı gütmeyen ve yardım kuruluşu olan Wikimedia Foundation ile ortaklık kurdu.