ICE Ceo’su:BAKKT 2020′ de Başlayabilir

Kıtalararası Borsa CEO’su (ICE), firmanın dijital varlık platformu Bakkt’ın 2019’dan daha sonra piyasaya sürülmesini bekliyor. Bu yorum, 7 Şubat Perşembe ICE CEO’su Jeff Sprecher tarafından yapıldı.

Sprecher, şirketin dijital varlık platformunun başlatılması da dahil olmak üzere stratejik girişimler için 1 milyar doların üzerinde para harcadığını açıkladı.

ICE, New York Borsası ile birlikte 23 önde gelen borsada faaliyet göstermektedir.
Şirketin CFO’su Scott Hill, mevcut finansal performansına dayanarak Bakkt’ın getirdiği harcamalarla ilgili beklentilerini açıkladı:
“Ve son olarak, Bakkt’a yaptığımız yatırım, ilk çeyrekte cari oranına dayanarak 20 milyon ila 25 milyon dolar arasında bir maliyet üretecek. Bakkt’taki ilerlememizi ve yıl boyunca ilerlediğimiz yatırım düzeyini güncelleyeceğiz. ”
Bakkt da dahil olmak üzere yakın tarihli yatırımlardan beklenen getiri veya gelir artışı hakkında soru sorulduğunda, Sprecher kripto platformu ICE için bir “moonshot bahsi” olarak tanımladı:

Sprecher, Bakkt‘ın kendi ofisleri, yönetim ekibi ve altyapısı olduğu için ICE’den bağımsız olarak bulunduğunu ekledi. Proje altyapısının, daha önce Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi, Starbucks ve Microsoft da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli yatırımcı ve ortağı çektiğini vurguladı.
Hill, Bakkt’ın 2019 odaklı bir gündemden ziyade uzun vadeli bir proje olduğu sonucuna vardı. Hill, “Bakkt’ın gerçekten bir yatırım olduğunu düşünüyorum.

ICE ilk olarak dijital varlık platformunun Ağustos 2018’de piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket 2019’un başında piyasaya sürülmeye başlandı, ancak ABD Emtia Vadeli İşlemleri ve Ticaret Komisyonu ile devam eden istişareler nedeniyle tarih ertelendi.
9 Şubat Cumartesi günü, ICE, ilk Ocak ayında ilan edilen vadeli işlem komisyonu tüccarı Rosenthal Collins Group’ta ilk varlık alımını tamamladığını açıkladı.