Bitfinex, Kripto Piyasalarında Yaşanan Dalgalanmada 2 Saatlik Bir Kesintiye Gitti

Hong Kong merkezli kripto para birimi değişimi Bitfinex, 9 Şubat’ta, kripto pazarlarında büyük artişlar görüldüğü için tüm kullanıcılar için geçici olarak devre dışı kaldığını bildirdi.

İlk olarak, şirket platformun sadece “bazı kullanıcılar için” kullanılamayacağını ve kesinti için bir neden belirtmeden rahatsızlıktan dolayı özür dilediğini yazdı.

Ancak yaklaşık otuz dakika sonra, Bitfinex, yanlış bilgilendirme nedeni olarak “kötü […] bir ifade seçeneği” olduğunu öne sürerek tüm kullanıcıları için çevrimdışı kaldığını açıkladı. Açıklama şu şekilde:

“Önceki tweetimiz için özür dileriz. Kullanıcıların derhal sorunumuzdan haberdar olmalarını sağladığımızda aceleyle, ifade seçimi konusunda yetersiz kaldık. Bitfinex’in tüm kullanıcılar için çevrimdışı olduğunu onaylayabiliriz. Lütfen fonların güvenli olduğundan emin olun. Burada daha ileri güncellemeler ile iletişim kuracağız. ”

İki saatten biraz fazla bir süre boyunca kullanıcılara erişilemez kaldıktan sonra, değişim tam olarak çalıştığını ve tam işlevli çalıştığını açıkladı.

Borsadaki en son tweet’te, firma geçici kapatmanın arkasındaki neden olarak “bağlantı” ile ilgili olarak şunları belirtti:

“Bu kesinti süresine neden olan konu, bağlantıya bağlandı. […] Güvenliğiniz bizim önceliğimizdir ve bu süre zarfında tüm fonların güvende olduğunu doğrulayabiliriz. ”

CoinMarketCap’e göre, Bitfinex şu anda ayarlanmış günlük işlem hacimleriyle dünyanın en büyük 18. kripto değişimi.
CoinMarketCap’teki ilk 100 koinin neredeyse tamamı, baskı zamanında büyük bir büyüme görüyor ve ilk on koin yüzde 20’ye kadar çıkıyor.

Cointelegraph’ın daha önce de bildirdiği gibi, ICORating’teki bağımsız analistlerden gelen son Exchange Güvenlik Raporu, dünyanın en büyük kripto işlem platformlarının yüzde 16’sına A notu vermedi ve hiçbiri A + vermedi. 135 kripto borsasını inceleyen çalışmaya göre, Bitfinex dünya çapında en güvenli borsalarda A derecesine sahip 5. sırada yer aldı.