Toplu Taşımada BTC İle Ödeme Dönemi

Arjantin’de toplu taşıma ücretini ödemek için kullanılan ulusal temassız akıllı kart şimdi BTC ile yükleme yapabiliyorsunuz. Bu kartlar, Arjantin hükümeti web sitesine göre, Buenos Aires başkenti de dahil olmak üzere 37 şehirdeki otobüsler, trenler, metrolar ve motorlu teknelere binmek için geçerlidir.

Temassız akıllı kart SUBE (Sistema lessnico de Boleto Electrónico) kullanıcıları, yerel haber çıkışı cripto247’ye göre Perşembe gününden itibaren Arjantin’de 37 şehirde kullanım için BTC ile yükleme yapmaya başlayabilir.

Bu kartlar, Arjantin Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenir ve Arjantin’deki toplu taşıma hizmetlerinin ücretini ödemek için kullanılır. Bu kartlar “otobüsler, trenler, metrolar ve motorlu tekneler” üzerinde geçerlidir. Buenos Aires turizm web sitesindeki yazıda “Buenos Aires’te otobüsle veya metroyla (metro altında) seyahat etmek için, şarj akıllı temassız bir SUBE seyahat kartı almanız gerekir.”yazıyor

BTC ile bu kartların doldurulması, çevrimiçi kart fonlama platformu Alto Viaje ve fintech startup’ı Bitex‘in entegrasyonu ile mümkündür. Alto Viaje, resmi hükümetin SUBE web sitesinde, kart sahiplerinin hesaplarını finanse etmek için kullanabileceklerinden biri olarak listelenmiştir. Alto Viaje web sitesinde şöyle açıklıyor:

SUBE, Arjantin’de toplu taşıma ücretini ödemenizi sağlayan tek kart.

Alto Viaje, şimdi SUBE kartları için iki farklı finansman yöntemi sunuyor: Paypal ve BTC.

“güvenli ve yenilikçi hizmetler sunmak istediğini” öne süren Alto Viaje Müdürü Luciano Verardo, “Bitex ile olan ittifakın, ödemeyi bitcoinlerle ve insanlar ve şirketler için yeni finansal katılım olanakları ile bütünleştirmemize izin verdiğini” söyledi.