Kripto Dostu 5 Ülke

Bir iş kurmak için en iyi ülkeyi seçmek bu dijital çağda ve özellikle de kripto şirketleri için hayati öneme sahip. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimleri hakkında daha fazla şey öğrenmeye devam ettikçe ve onlardan kaçmayı ya da onların gelişmesini sağlamayı seçtikçe, bazı yargı bölgeleri kriptolar konusunda diğerlerinden daha iyi olarak ortaya çıkmaktadır.

İşletmenizi Nerede Kuracağınızı Seçmek İçin Zaman ayırın

Birçok hükümet hala kripto para birimi ile ne yapılacağına karar veriyor. Bazıları buna karşı arkadaşça davranıyorlar ve kendi yetki alanlarına dayanan kripto şirketlerinin yararlarını görmelerine rağmen, bir kısmı açıkça düşmanca davranıyor. Kripto ile ilgili bir işletme kurmayı planlıyorsanız, bir karara varmadan önce düzenleyici çerçeveyi ve hükümet politikasını bir dizi yargı alanında incelemek mantıklıdır.

Tarihsel olarak düşük vergilendirilmiş bir ülkede bir işletme kurmak ister misiniz? Düşündüğünüz ülke kriptoya açıksa ve daha sıkı bir düzenleme yapıldığına dair herhangi bir işaret bulunmuyorsa, yatırımcıları çekebilecek misiniz? İşinizi destekleyecek fintech şirketlerinin canlı ekosistemi var mı? Bunların hepsi şirket kurmadan önce göz önünde bulundurulması gereken hususlar. Aşağıdaki kripto dostu ülkelerin hepsi kendi niteliklerine sahiptir ve genel merkezinize karar vermeden önce dikkate almaya değerdir.

A.B.D

ABD şaşırtıcı bir şekilde bir kripto şirketleri yatağı. Pek çok yüksek profilli şifreleme borsaları, gözaltı sağlayıcıları, cüzdan geliştiricileri ve madencileri ABD’de faaliyet göstermektedir ve hükümet kripto ile ilgili işletmeler için daha net bir yasal çerçeve oluşturmak için çalışmaktadır. Politika eyaletten eyalete değişir ve ABD’deki vergi yönergeleri genel olarak belirsiz olsa da, Aralık ayında milletvekilleri belirli kripto para birimi işlemlerinde vergi muafiyeti oluşturmak için bir kanun çıkardılar. ABD’deki şifreli para birimi topluluğu büyüyor ve teknoloji yavaşça ana akıma giriyor. Örneğin, geçen yıl Ohio eyaletinde bulunan şirketlere, tütün satış vergisinden ,çalışan stopaj vergisine, bitcoin ile çeşitli vergiler ödemelerine izin verdi.

İSVİÇRE

İsviçre uzun zamandır şifreli bir ulus oldu. Hükümeti, kripto girişimlerini isviçre’de şirket kurmaya teşvik eden ve Aralık ayında blockchain için yeni bir yasama yaklaşımı ilan ettiğini açıklayan kripto para birimi fikrine açıktı. İsviçre’nin vergi oranı da etkileyici. Genel olarak, ülke işletmeler için düşük vergili bir ortama sahiptir ve birçok bitcoin servisinin başlatılması zaten İsviçre’dedir. Ülkenin vergi düzenleyicisi, kripto para birimlerini yıllık getiri olarak beyan edilmesi gereken varlık vergilerine tabi olarak kabul eder. 2018 tarihli bir raporda, İsviçre’deki “Crypto Valley” de ilk 50 kripto para birimi ve blockchain ile ilgili şirketin 44 milyar dolar değerinde olduğu bildirildi. Bitcoin ATM üreticisi Lamassu, başka bir yerde bir banka hesabını muhafaza etmedeki problemler nedeniyle İsviçre’ye taşındı ve ilerici kara ülkesinde gelişebildi. Ve bir inovasyon parkına ev sahipliği yapan École polytechnique fédérale de Lausanne de dahil olmak üzere, Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden bazılarıyla, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla yetenek var.

JAPONYA

Teknoloji meraklısı ülke kripto para birimi işletmesi için ideal bir yargı alanı. Ada ülkesi, hızla gelişen bir bitcoin ve kriptopara endüstrisine sahip ve hukuk sistemi içinde kriptoparayı tanıyan ilk ve tek ülkelerden biriydi. Ülkedeki Sayı artıyor; birçok işletme, restoran ve kafe, diğer ülkelere kıyasla ödemeler için kripto kabul ediyor. Geçen yıl, ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı yeni kripto para birimi düzenlemeleri taslak raporunu yayınladı. Ülke ayrıca, ülkenin en büyük kripto borsalarından 16’sının kendi kendini düzenleyen bir yapı kurmasına izin verdi. Bu adım Japonya’nın düzenleme açısından nasıl bir adım önde olduğunu ve kripto şirketlerinin gelişmesini sağlıyor. Sonuç olarak, dostluk düzenleyici ortamdan yararlanmak için giderek daha fazla sayıda girişim Japonya’ya taşınıyor.

SİNGAPUR

İş dostu, düşük vergili ve teknoloji dostu Singapur, göz önünde bulundurulması gereken başka bir ülkedir. Kripto için önceki düzenleyici çerçeve tamamen açık olmamasına ve bazı işletmelerin banka hesaplarındaki sıkıntılardan dolayı genişleyememelerine rağmen, ülkenin mali düzenleyicisi Ekim ayında bankalarla çalışan kripto şirketlerinin anlaşmaya varmalarına çok açık olduğunu söyledi. bu işletmelerin büyümesine izin veriyor. Geçen yıl, Singapur merkez bankası, ülkenin şimdi kripto para birimini içeren ödeme hizmetleri için yeni düzenleyici çerçevesini tamamladı. Singapur Japonya ile aynı düzeyde değil, ancak doğru yönde ilerliyor. Büyük teknoloji ve iş dünyası, kripto odaklı bir girişim için yatırımcıları ve yetenekleri çekmek için de ideal olacaktır.

LUXEMBOURG

600.000 nüfusun altındaki küçük bir ülke olan Lüksemburg, dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Bitstamp’a sahiptir. Tokyo merkezli Bitflyer’in ayrıca Avrupa Birliğinde faaliyet göstermek üzere bir Ödeme Kurumu lisansı almasının ardından Avrupa ülkesinde ofisleri bulunmaktadır. Lüksemburg uzun zamandır finans merkezi ve iş dostu bir ülke olmuştur ve ülke kripto para birimlerinin potansiyelini açıkça görmektedir. Lüksemburg’daki kripto borsaları CSSF tarafından yönetilmektedir ve diğer finansal kurumlarla aynı kurallara uymak zorundadır. Vergiler ile ilgili olarak, kripto para birimleri maddi olmayan duran varlıklar olarak kabul edilir ve elden çıkarılıncaya kadar gelir vergisine tabi tutulmazken, kripto para birimi işlemleri KDV’den muaf tutulur. Ülke ayrıca, şu anda kripto varlıklarının güvenliğini artırmak için çalışan yenilikçi Lüksemburg Üniversitesi ile bir kripto şirketi için yetenek çekmek için iyi bir yer.