Yatırım Uygulaması Invstr,Yatırımcılar İçin KriptoPara Dizinini Başlattı

Yatırım uygulaması, Invstr, platformları için bir şifreleme para birimi endeksi başlattı. Endeks, 6 Şubat’ta yayınlanan Finextra haber bülteninde yayınlanan bir makaleye göre yatırımcıların kripto para piyasalarını takip etmelerine izin verecek.

Invstr’in kripto dizini, kullanıcıların kripto pazarındaki fiyat dalgalanmalarını izleyebilmelerini ve belirli kripto para birimlerinin fiyat karşılaştırmasını başkalarına karşı yapabilmelerini sağlar. Endeks ayrıca, varlık ödemesi ve hizmet tokenleri içeren bir dizi dijital varlık kategorisini de içerecektir.

Invstr CEO’su Kerim Derhalli tarafından yapılan açıklamaya göre, “Perakende yatırımcılar kripto para birimlerine yatırım yapmaları gerekip gerekmediğini ve bu yatırımın portföyleri üzerindeki etkisinin ne olacağını bilmek istiyorlar.”
Uygulamadaki kripto para birimleri her üç ayda bir gözden geçirilecek, bu da yeni ve istikrarlı kripto para birimleri ekinin askıda ve kararsız kripto biçimlerini dizinden kaldırırken uygulamada kalmasını sağlayacak.

Invstr uygulamasında izlenebilecek kripto para birimlerinden bazıları Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve EOS’dur.