TD Bankasının Finans Uzmanlarının% 90’ı Blockchain’in Olumlu Etki Yapacağını Düşünüyor

TD Bank , hazine ve finans uzmanlarının yüzde 90’ının 6 Şubat’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) ödemeler endüstrisini olumlu yönde etkileyeceğini düşündüğünü açıkladı.

Kanadalı çok uluslu Toronto-Dominion Bank‘ın bir yan kuruluşu olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan TD Bank’ın yürüttüğü anket, 5-6 Kasım 2018 tarihlerinde Chicago, Illinois’de düzenlenen 2018 AFP Konferansında 406 endüstri uzmanına sunuldu.

Toplanan yanıtların, yalnızca yüzde 14’ünün blockchain için eğitim stratejileri olduğunu söylediklerini bildiriliyor.

Ayrıca, ankete katılanların yüzde 45’i kuruluşlarının veri ve analitik için yüzde 26’sı yapay zeka ve otomasyon için eğitim stratejileri olduğunu söyledi.

Basın açıklamasına göre, ankete katılanların yüzde 29’u DLT ve blockchain’in en üst etkisinin denetim izlerini geliştirme yeteneği olduğunu düşünüyor.
Öte yandan, yüzde 22’si bu teknolojinin en üst potansiyelinin ödeme sürecini hızlandırdığını, yüzde 21’i sınır ötesi ödemeleri iyileştirdiğini düşünüyor ve yüzde 18’inin ödeme dolandırıcılığını azalttığını düşünüyor.

TD Bank’ta Kurumsal Ürünler ve Hizmetler Müdürü Rick Burke, “teknolojinin kendine has yeteneklerinin ve uygulamalarının birçok finans uzmanı için hala bilinmeyen bir şey olduğunu” belirtti.

Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, kurumsal yatırımcıların yüzde 40’ı, bir ticaret sendikası tarafından yapılan bir ankete göre blockchain’in internetten bu yana en önemli yenilik olabileceğini düşünüyor.

Ocak ayında yayınlanan benzer bir anketle elde edilen veriler, kurumsal yatırımcıların yüzde 63’ünün üst düzey işletme yöneticilerinin blok zinciri teknolojisi konusunda zayıf bir anlayışa sahip olduğunu düşündüğünü gösteriyor.