JPMorgan Stratejisti Bitcoin İçin Çok İyimser Konuştu

JPMorgan’ın Küresel Pazar Stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, CNBC tarafından 6 Şubat’ta yayınlanan bir makaleye göre Bitcoin’in (BTC) Wall Street’te yeniden canlanabileceğini söyledi.

Panigirtzoglou, “Şu anda kripto para birimi piyasasında gördüğümüz istikrar, gelecekte kurumsal yatırımcıların daha fazla katılımına zemin hazırlıyor,” dedi Panigirtzoglou, “Kripto para birimi pazarı yeni bir pazardı. Bir kabarcık aşamasıydı patladı ve geçti ”

Panigirtzoglou, firmaların piyasadaki istikrar arttıkça ve Bitcoin’in temel blok zinciri teknolojisinin daha da artmasıyla şifrelemeye yeniden ilgi göstereceğini öngörüyor. Bir Bitcoin’in yeniden dirilişinin yıllar sonra olabileceğini, çünkü düzenleyicilerin kripto para biriminin potansiyelini “anlaması biraz yavaş” olduğunu ekledi.

Birçoğu, Wall Street’teki kurumsal yatırımcılardan daha fazla katılımın, özellikle de piyasaların 2018’de bir ayı yılı geçirmesinden sonra, kripto para birimi alanına çok ihtiyaç duyulan sermayeyi enjekte edeceğini düşünüyor. 2018 Haziran’ında, Cardano (ADA) kurucu ortağı Charles Hoskinson Wall Street’in sektöre girişi “onlarca trilyon dolar” getirecek.
Bununla birlikte, geçen yılın sonlarına ait bazı raporlar, Wall Street’in kripto planlarını ertelediğini gösteriyor. Ayı piyasası devam ediyor. Aralık ayı sonunda Bloomberg, bankacılık devi Goldman Sachs, çok uluslu finansal hizmetler şirketi Morgan Stanley ve bankacılık şirketleri Citigroup Inc. gibi finans sektörünün öngörülebilir gelecek için kripto ile ilgili projeleri rafa kaldırdığını bildirdi.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Dorsey, Bitcoin’in “mükemmel bir marka” olduğunu ve “Bitcoin’in esnek olduğunu” söyledi. Bitcoin ilkedir. Bitcoin internet ideallerine özgüdür. ”
Dorsey, Bitcoin’in on yıl içinde dünyanın tek para birimi olacağını söyleyecek kadar ileri gitti, “Nihayetinde dünyanın tek bir para birimi olacak, İnternetin tek bir para birimi olacak. Şahsen bunun Bitcoin olacağına inanıyorum. ”