Coinpayments’den BTT Desteği

Eşler arası (p2p) torrent istemcisi BitTorrent, TRON protokolünü temel alan yerel token BitTorrent Token’ın (BTT) CoinPayments’in kripto ödemeleri ağ geçidi tarafından desteklendiğini açıkladı.

Haber, 7 Şubat tarihli bir basın bülteninde Cointelegraph ile paylaşıldı.
Bildirildiği gibi, BitTorrent BTT tokeni bu Ocak ayında başlattı

Bugünün basın açıklamasına göre, BitTorrent, premium hizmetler için TRON (TRX), Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) ödemelerini destekleme konusunda CoinPayments ile zaten işbirliği yapıyor. BTT desteğinin eklenmesiyle, kullanıcıların artık dosya dönüştürme, HD kalitesinde akış ve kötü amaçlı yazılım koruması sunan BitTorrent ve µTorrent Pro abonelikleri için ödeme yapmak için BTT kullanabileceği bildiriliyor.

Bu yaz, BTT destekli blockchain uygulaması “BitTorrent Speed” in BitTorrent’in Windows tabanlı µTorrent Classic istemcisinin bir parçası olarak sunulucak. BitTorrent sitesine göre, uygulama daha hızlı indirme sürelerini desteklemek için kullanıcıların BTT’yi bant genişliği için takas etmelerini sağlayacak.

Bildirildiği gibi, TRON ve BitTorrent’in karşılıklı entegrasyonunun yol haritası, kripto para birimini kullanarak merkezi olmayan bir içerik dağıtım platformu oluşturmayı amaçlayan “Project Atlas” olarak adlandırıldı.