Binance CEO CZ: Kripto Büyümesinin ETF’lere Değil Girişimci Projelere İhtiyacı Var

Önde gelen kripto para birimi platformu Binance CEO’su Changpeng Zhao, 6 Şubat Periscope üzerinden yayınlanan bir canlı akış sırasında Borsa Yatırım Fonlarının (ETF’lerin) “sektörümüzün büyümesinin çekirdeğini oluşturduğunu” düşünmediğini söyledi.
Ayrıca toplulukta CZ olarak da bilinen Zhao, kripto para birimi endüstrisinin bir Bitcoin (BTC) ETF’si olmadan büyümesi gerektiğini açıkladı:

“Sanırım sektörümüzün büyümesi için, gerçek projeler inşa etmek için daha fazla girişimciye ihtiyacımız var.”dedi

Geçtiğimiz haftalarda Chicago Board Options Exchange’in VanEck ve finansal hizmetler şirketi SolidX ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na, bir Bitcoin ETF’sinin listelenmesiyle ilgili bir kural değişikliği için isteklerini geri çektikten sonra yeniden başvurmuşlardı,ABD’de bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması, kripto piyasası fiyatlarındaki yükselişin olası bir nedeni olarak gösterildi.

Kripto para birimi değişimi QuadrigaCX’i çevreleyen son tartışmaya dair yorum yapması istendiğinde, Zhao, diğer borsalar hakkında yorum yapmak istemedi.

Binance’in CEO’su, borsa için “şu an hiçbir şey olmamakla birlikte”, firmanın, xRapid sistemini kullanarak Ripple’i (XRP) bir ortak olarak eklemek istediğini belirtti.xRapid, XRP’den kaynaklanan likidite kaynaklı uluslararası ödemeleri hızlandırmak için tasarlanmış gerçek zamanlı bir çözüm platformudur.
2 Şubat’ta yapılan bir tweet’te CZ, online perakende devi Amazon’un sonunda kendi koinini çıkarmaktan kaçınamayacağına inandığını belirtti.
Binance, CoinMarketCap’e göre şu anda günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kriptopara birimi borsası.