Analist:KriptoParalarda Daha Düşük Seviyelere Hazır Olun

Yatırım ve analiz şirketi Fundstrat Global Advisors 6 Şubat’ta Bloomberg’e yaptığı açıklamada uyardı.Kriptopara piyasaları yakında daha düşük seviyelere düşebilir.

Firmadaki bir stratejist olan Robert Sluymer,yatırımcılara mevcut performansa dayanarak Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarının daha da düşmesi ihtimalinin olduğunu tahmin ettiğini belirtti.

BTC / USD, geçtiğimiz hafta boyunca% 2,2 düşerek 3.370 $ seviyesinde işlem gördü. Sluymer dedi ki:
“Çoğu şifreleme parası için fiyat yapısı zayıf kalmaya devam ediyor ve düşmesi için bekleyen bir kırılmaya karşı savunmasız görünüyor.”

Fundstrat, özellikle Bitcoin’in geleceğine dair iyimser anlatımlarıyla bilinir.Fakat İlginin son aylarda daha da zayıfladığını belirtti.

Bloomberg’e, “Müşterilerimizin bize hedef fiyatları sormalarından bıktığını.” Söyleyerek, müşterilerine Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 150.000 $ değerinde olması gerektiğini düşündüğünü belirtti.

2019’da geniş bir piyasa dirilişine olan inanç, diğer büyük savunucular arasında düzensiz kalıyor. John McAfee, gelecek yıl için 1 milyon dolarlık tahmininin tutmamasına karşın, kripto para birimi değişimi Quoine’in CEO’su Cointelegraph’a Bitcoin’in önümüzdeki on bir ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesini 20.000 $ ‘ı kıracağını düşündüğünü söyledi.