Alman Polisi Kaçak Elektrikle KriptoPara Madenciliği Yapanları Tutukladı

6 Şubat’ta, Alman Saksonya kentindeki polis, kripto para birimli maden işletmesini işletmek için elektrik çalmakla ilgili bir grup şüpheliyi tutukladı.
Polis memurlarının, eski elektrik hizmetleri şirketi PGH Elektro’nun binasında faaliyet gösteren 49 bilgisayar sistemini takip ettiği bildirildi. En az 2017’den beri, madencilik çiftliğinin 30 haneye kadar elektrik harcadığı ve verilen zararın yaklaşık 220.000 avro (250.053 $) olduğu bildiriliyor.
Yerel haber sitesi FreiePresse‘e göre, 49 bilgisayardan 30’unda toplam 80 ekran kartı (GPU) kurulu olan özel kripto para birimi madenciliği donanımı bulunuyordu. Baskın sırasında, polisin kripto para birimi madenciliği faaliyetini yürütmek için elektrik çaldığı için beş erkek ve bir kadını tutukladığı bildirildi.

Ekim ayında, bir Çinli vatandaş BTC madencilik faaliyetlerini yürütmek için bir tren istasyonundan güç çaldığı için üç buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. Xinghua’nın Kouquan Demiryolu’ndaki fabrikalardan birinde Kasım ve Aralık 2017’den geriye dönük 50 Bitcoin madencilik makşnasını ve üç elektrikli vantilatörü çalıştırmak için elektrik çaldığı söyleniyor.