Amerikan Eyaleti Kriptoları Para Olarak Kabul Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Wyoming eyaleti, eyalet yasama meclisinin web sitesine göre, kripto para birimlerinin 31 Ocak’ta para olarak tanınmasına izin verecek bir tasarıyı kabul etti.
18 Ocak’ta, Wyoming mevzuatı kripto para biriminin sınıflandırmasını netleştirmeye yardımcı olacak tasarıyı sunmuştu.

Cointelegraph tarafından bu ayın başlarında bildirildiği üzere, kripto varlıkları üç kategoriye ayrılacak,dijital tüketici varlıkları, dijital menkul kıymetler ve sanal para birimleri. Bu üç kategoriye giren herhangi bir dijital varlık, sanal paralara nakit para ile aynı muameleyi veren maddi olmayan kişisel mülk olarak tanımlanacaktır.

Önerilen yasada ayrıca bankalara “komisyoncuya altmış (60) gün önceden yazılı bildirimde bulunmak suretiyle bu bölümle tutarlı dijital varlıklar için saklama hizmetleri sağlama” yetkisi verilmiştir.

Tasarı, Wyoming yasama meclisinin web sitesinde belirtildiği gibi 1 Mart’ta yürürlüğe girecek.

Wyoming’in kripto para birimini para olarak tanıması için tasarıyı geçirmesiyle, dünyadaki diğer uluslar kripto para birimi ile ilgili hala belirsizdir. Cointelegraph tarafından yayınlanan bir rapora göre, Meksika ve Danimarka hala şifreli para birimini düzensiz bir varlık olarak görüyorlar. Almanya ve Japonya kripto para birimini para gibi ele alıyorlar.

Wyoming eyaleti, ABD’de kripto merkezi olma çabalarını sürdürdüğünü gösteriyor. Bu ayın başlarında Cointelegraph, Wyoming’in kripto para birimlerinin düzenlenmesine yardımcı olmak amacıyla yasalara daha fazla kriptoyla ilgili regülasyonlar getirdiğini bildirdi.