Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak, Bİtcoinlerini 20.000 ABD Doları Tepe’de Sattığını Açıkladı

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, para biriminin Aralık 2017’de 20.000 dolara çıktığında Bitcoin’in tamamını (BTC) sattığını söyledi.

İsveç’in Stockholm kentindeki Nordic İş Forumu’nda konuşan Wozniak, kripto yaklaşık 700 dolar iken ilk defa açıklanamayan bir miktar Bitcoin aldığını çünkü “denemek istediğini” söyledi. Daha sonra bununla ne yapmayı planladığını açıkladı:

“Amacım Stockholm gibi bir yere seyahat etmek, sadece bitcoin kabul eden restoran ve otellere gitmek ve seyahat ederken sadece bitcoin kullanmaktı.”

Yine de, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 ABD Dolarına ulaştığında, Wozniak’in BTC varlıklarının tümünü sattığını söylüyor.
“Fiyat yükseldiğinde, onu izleyen, ve sayıyı önemseyen insanlardan biri olmak istemediğimi söyledim. Hayatımda Mutluluğumun bir kısmı endişelenmek değil, bu yüzden hepsini sattım ve ondan kurtuldum. ”

Wozniak, “Apple’ın hisse senedi hiç almadım, hisse almıyorum ve satmıyorum” Ayrıca Cointelegraph’ın geçen yıl haziran ayında bildirdiği gibi, Wozniak “ bir röportajda sadece Bitcoin saf dijital altındır ”dedi. Bu tarihte, elindeki malların çoğunu satmış olmasına rağmen, kripto para birimine olan inancını tekrar doğruladı.

Blockchain’i aynı ay boyunca dotcom dönemine benzeyen bir balon olarak nitelendirmesine rağmen, Wozniak hala Bitcoin’in “sadece şaşırtıcı” olduğuna dikkat çekti.