JpMorgan Analistlerinden Kötümser Bitcoin Ve KriptoPara Analizleri

Reuters’in 24 Ocak’ta yaptığı açıklamada, JP Morgan’daki analistler Bitcoin’in (BTC) 1.260 $ ‘ın altına düşebileceğini, bankaların en az üç ila beş yıl boyunca blockchain’ten yararlanamayacağını öngördüler.Reuters’e göre, küresel yatırım bankasının analistleri kriptoların gerçek değerinin hala kanıtlanmadığını ve sadece altın ve dolar gibi büyük geleneksel varlıklara olan inancını kaybettiğini ve kriptoların gerçek değerinin hala kanıtlanmadığını düşünüyor.

Raporda analistlerin belirttikleri;

“Durgunluk veya finansal krizler gibi aşırı senaryolarda bile, işlem yapmak, yatırım yapmak ve riskten korunmak için kripto para birimlerinden daha az karmaşık olan araçlar var.”

JP Morgan ayrıca, kripto pazarına kurumsal katılımın son altı ay içinde düştüğünü, bireysel tüccarların pazarın çoğunluğunu oluşturduğunu belirtti. Kripto raporunda, şirket ödemeler için kripto kullanmanın “zorlanmaya devam edeceğini” iddia ederek, firmanın 2018’de kriptoyu kabul eden büyük perakendecileri bulamadığını belirtti.JP Morgan’ın analistleri ayrıca Bitcoin’in yaklaşık 2.400 $ ‘a düşebileceğini ve mevcut ayı piyasası devam ederse 1.260 $’ ın altına düşebileceğini ileri sürdü.

CoinMarketCap verilerine göre, en büyük kripto para birimi geçen haftaya göre yaklaşık 1.7 düşerek 3.595 $ ‘dan işlem görüyor.JP Morgan “geniş kapsamlı” blok zincir teknolojisinin en az üç ila beş yıl boyunca bankalar için gerçek bir fark yaratmayacağını öngörürken, yatırım bankası hala dağıtılmış muhasebe teknolojisinin (DLT) küresel bankalar için maliyetleri düşürme ve çeşitli dijitalleştirme potansiyeline sahip olduğu sonucuna varmıştır.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Eylül 2017’de “dolandırıcılık” olarak adlandırdığı Bitcoin de dahil olmak üzere, kripto para birimleri konusunda konuşmaları kritik öneme sahiptir. Blockchain gerçektir, teknolojidir, ancak Bitcoin fiat para birimi ile aynı değildir. ”