ABD Hükümetinin Kapatılması Bitcoin ETF Onayını Nasıl Etkiler?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gelecek ay Vaneck Solidx bitcoin ETF hakkında bir karar verecek ve son tarih daha fazla uzatılamaz. Bununla birlikte, ABD hükümeti şu anda kapatıldığından, bir menkul kıymet avukatı, otomatik onay olasılığı da dahil olmak üzere ETF’ye ne olacağını açıklıyor.

ETF Otomatik Olarak Onaylanabilir

Menkul kıymetler, emtialar, vadeli işlemler ve diğer türevleri içeren davalara odaklanan bir avukat olan Jake Chervinsky, ABD hükümetinin mevcut kapanmasının Vaneck Solidx bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) hakkındaki kararını nasıl etkileyebileceğini açıkladı.

Komisyon, Vaneck Solidx Bitcoin Trust’ın hisse senetlerini listelemek ve ticaret yapmak için Cboe BZX Borsası tarafından sunulan önerilen kural değişikliğini onaylaması veya onaylamaması için bir tarih belirledi. Chervinsky, “ETF’yi onaylamak veya reddetmek için son tarih 27 Şubat’tır. Bu, ETF önerisinin ilk olarak Federal Kayıt’ta yayınlanmasından 240 gün sonradır” şeklinde konuştu.

SEC, 240 günlük süreyi uzatma gücüne sahip değil. Tüzük başka gecikmeleri kesinlikle yasaklıyor… Yasaya göre, yani SEC 27 Şubat tarihine kadar bir karar vermezse, ETF otomatik olarak onaylanacak.

Ancak, bitcoin ETF’nin otomatik olarak onaylanmasının neden “* aşırı derecede * düşük” olduğunu açıkladı.

SEC tamamen kapanmadı

SEC web sitesinde “27 Aralık Perşembe ve bir sonraki bildirime kadar geçerli olacak. çok sınırlı sayıda personel mevcut. ”Komisyon,“ yasalar dahil olmak üzere piyasa bütünlüğünü ve yatırımcı korumasını içeren acil durumlara cevap vereceklerini ”sözlerine ekledi.

Bu nedenle, hükümetin kapatılması 27 Şubat’a kadar devam ederse, “aynı ekibin ETF’yi onaylayan veya reddeden bir emir vermek için yeterli yetkiye sahip olduğunu” söyledi.

Onay Şansı

SEC’in bitcoin ETF’yi onaylayabilmesi için hala bir şans olduğunu kabul ederken, Chervinsky, kapatma süresinin bitiminden sonra devam ederse o zaman “sıfıra yaklaşma” şansının olduğuna inanıyor: ETF otomatik olarak onaylansa bile:

Uzun süre etkili kalması muhtemel değildir. Otomatik onay bir ömür boyu garanti değildir ve kolayca geri alınabilir. Kapatma sona erdiğinde, SEC sadece ETF’yi kurtarmaya zorlayabilir.

Avukat ayrıca Bakkt’ın Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından onaylanmak üzere olduğunu belirtti. “SEC’in aksine, CFTC’nin Bakkt hakkında karar vermek için yasal bir son tarihi bulunmuyor” dedi. “Yani istediği kadar gecikebilir.