Dünyada Kullanabileceğiniz 8 Kripto Banka Kartı

Kripto para birimleri, çeşitli pazarlar ve yetki alanlarında yavaş yavaş uygulanabilir bir ödeme seçeneği haline geliyor. Hala geleneksel ödeme sistemlerine hâkim bir dünyada dijital paraların kullanılabilirliğini önemli ölçüde artıran bir araç varsa, bu kripto banka kartıdır. Gittikçe artan sayıda güvenilir platform, fintech ürününü bitcoin meraklılarına sunuyor.

ABD’de Kripto Banka Kartı Veren Şirketler Kuruluyor

2018 düşüş döneminde 1 milyar doları aşan bir ödemeyi işleme koyan Bitpay, tüm ABD’deki kullanıcılara kripto paralarını çevrimiçi ve mağazada harcamak için uygun bir yol sunuyor. Ön ödemeli Visa kartı, bitcoin (BTC) ve bitcoin cash den (BCH) ABD dolarına ve ülke dışındaki yerel fiat para birimine anında dönüşümü destekleyen bir kripto para cüzdanına bağlıdır.

Bitpay’in kripto para kartı yalnızca ABD vatandaşları tarafından kullanılabiliyor. Başvurmak için bir ev adresi, geçerli bir devlet tarafından verilen kimlik ve sosyal güvenlik numarası vermeniz gerekir.Kart ABD’de kullanılmadığında her seferinde yüzde 3’lük bir para birimi dönüştürme ücreti uygulanır. ATM’den nakit para çekmek ABD’de 2 ABD Doları, yurtdışında 3 ABD Doları tutarında komisyon ödenir.

ABD’de bulunan başka bir kart olan Shift, kullanıcıların Coinbase hesaplarına bağlanmasına izin veriyor. Visa kartında bakım ücreti yoktur, ancak uluslararası işlemlerde yüzde 3 komisyon alınır. ATM’den para çekme ABD’de 2,50 dolar, diğer ülkelerde ise 3,50 dolar. Kartın kendisi 20 dolar. Shift, yalnızca BTC’yi destekler ve bitcoin den ABD dolarına ücretsiz dönüşüm sunar.

Avrupa’da Satılan Büyük Kripto Banka Kartları

Wirex, birçok Avrupalı ​​için ilk tercihtir. İngiltere merkezli şirket, hem sanal hem de fiziksel Visa banka kartlarını sunar ve plastik sürüm çip ve PIN ile birlikte gelir. Şu anda Iban desteğinin tüm EURO hesaplarına sunulduğu Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) sakinleri için hazır durumdalar. Ancak şirket, hizmetlerini Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında da sunmayı planlıyor.

Kullanıcılar kartı yakın zamanda eklenen bitcoin (BTC), ethereum (ETH), ripple (XRP), litecoin (LTC) ve waves yükleyebilirler. Kart sahipleri üç önde gelen fiat para birimi – Euro, ABD Doları ve İngiliz Sterlini – harcayabilirler. Wirex kullanıcıları her ay 1.50 $ kart yönetim ücreti öderler. Avrupa’daki ATM’den para çekme işlemi 2,50 dolar, başka bir yerde 3,50 dolardı. Mağaza içi satın alımlar BTC’de yüzde 0,5 oranında komisyon kesilir.

Başka bir İngiliz şirketi olan Revolut, Revolut Metal kartıyla yapılan ödemelerde şifreleme para biriminde yüzde 1 gibi bir komisyon alıyor.Dijital bankanın premium hizmeti ayda 16 dolardan daha az bir ücret karşılığında, müşterilerine beş ana koine erişim sağlar – BTC, BCH, ETH, XRP ve LTC – ve 150’den fazla fiat para biriminde ödeme imkanı. Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kullanılabilen temassız kart, ayda 600 € ‘ya kadar ücretsiz ATM’den para çekimi ile geliyor (~ 680 $).

Cryptopay hem sanal hem de fiziksel biçimde başka bir kart şirketidir. Kart çiplidir ve 15 $ maliyeti vardır.Temassız kart şu anda yalnızca yüzde 1 yükleme ücreti ve aylık 65 dolarlık Rus servis ücreti olan Rusya’da düzenleniyor. Cryptopay kartlarını Singapur’a getirmeyi planlıyor. Ödeme sağlayıcısı BTC, ETH, LTC ve XRP’yi destekler. Para çekme makinelerinden para çekme işlemleri için 2,50 ABD Doları ücret uygulanır ve her döviz işleminde yüzde 3 komisyon alınır.

Piyasadaki bazı yeni üyeler

Son birkaç ay içinde birtakım ödeme sağlayıcıları ve fintech girişimleri yeni kripto para birimi kartlarını başlattı. Bu platformlar, dünyadaki kripto kullanıcılarının dikkatini çekmek için çalışıyor ve kendilerini pazardaki köklü ürünlere alternatif olarak gösteriyor.

Fuzex, geçen yaz temel kripto para olarak bitcoin cash (BCH) ‘i seçen kripto para ödeme kartı projesidir. Aynı zamanda ETH’yi ve platformun kendi kodu FXT’yi de destekliyor. Fuzex kartları şu anda Avrupa ve APAC bölgesi sakinlerine verilmektedir. Fiziksel kartta NFC ödeme etkindir. Bir EMV yongası ve bir barkod ekranı ile birlikte geliyor.

Daha önce Monaco olarak bilinen Hong Kong merkezli bir şirket olan Crypto.com, Ekim ayında MCO Visa kartlarını Singapur’daki müşterilere göndermeye başladığını duyurdu. Ön ödemeli kartlar, BTC, ETH, Binance’in BNB koini, platformun kendi MCO koini ve ayrıca büyük fiat para birimleri gibi dijital madeni paraları satın alma, satma, saklama, gönderme ve takip etmelerini sağlayan mobil bir cüzdanla bağlantılı. Crypto.com ayrıca kartların ABD’de verileceğini ve Florida merkezli bağlı kuruluşu Foris Inc. ile New York Metropolitan Commercial Bank arasında bir ortaklık kuracağını açıkladı.

Aximetria, geçen yıldan bu yana Rus vatandaşlarına sunulan kripto para birimi cüzdanına bağlı bir bankamatik kartı sunuyor. Kasım ayında, İsviçre merkezli girişim haberi verdi. Platform, fiat’a anında dönüştürme yoluyla çevrimiçi ve çevrimdışı ödemelerde kullanılabilecek BTC ve ETH’yi destekliyor. Şirket Cex.io şifreleme para birimi değişimi ile ortaklık kuruyor. Kart, iOS uygulamasından sipariş edilebilir.