ABD Hükümetinin Kapatılması Kripto Kışını Uzatıyor

Kripto sektöründe işler yeterince kötü değilse de ABD hükümetindeki sıkıntılar sektörü etkiliyor.Tarihin en uzun kapanması ekonomi, inovasyon ve kripto endüstrisi üzerindeki olumsuz etkisini arttırıyor.

Düzenleyiciler, blok zinciri ve kripto endüstrisini kendilerine yakın görmemekteler,ancak yeni ortaya çıkan ekosistemin gelişmesi için bir tür düzenleme yapılması gerektiğini kabul etmişlerdir. MIT Teknoloji İncelemesi tarafından gözlemlendiği gibi, bu uzun süreli kapanma, kripto pazarları için çok büyük bir fark yaratabilecek hayati kararları geciktirmektedir.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kapalı olması şifreleme ürünleri ve hizmetlerinin başlatılmasını engelledi. En belirgin olanı, başlangıçta 24 Ocak’ta piyasaya sürülen NYSE’nin Bakkt kripto varlık değişimi.

Şirket 22 Aralık’ta kapanma işlemi başlamadan önce onay alamadı, bu yüzden şu anda hükümet düzenleyicilerinden 30 günlük bir kamuoyu yorumu dönemi açma eylemi bekleniyor.

CEO’su Kelly Loeffler, yıl sonunda yayınlanan makalesinde yaşanan gecikmeleri onayladı: “Gümrükleme firmaları ve müşteriler CFTC onayına doğru çalışırken bize katılmaya devam etti. Aralık ayında büyük ilerleme kaydettik ve ‘yeşil ışığın’yanmasını beklemeye devam edeceğiz dedi.

New York Times’a göre, hükümet kapanması ABD ekonomisini daralmaya sürükleyebilir. Hükümetin açılmadığı her gün kripto piyasasını da etkiliyecektir.